• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czat gg w krypcie php, błąd

Object Storage Arubacloud
0 głosów
392 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2018 w PHP przez Protektor Nowicjusz (120 p.)

Cześć, jestem w trakcie tworzenia czata gg w php, wszystko niby działa poprawnie ale wywala mi błąd, niezależnie co piszę. Jest to mój pierwszy czat, ale taką wybrałem drogę rozwoju i praktyki w php.

kod z pliku pull.php

error_reporting(E_ALL);
ini_set('display_errors', 0);

include_once 'BotApi/MessageBuilder.php';
include_once 'dane.php';
include_once 'funkcje.php';

$from = $_GET['from'];
$time = time();
$msg = file_get_contents('php://input');
$user = user($from);

if ($user) {
	$nick = $user['nick'];
	$nickk = nick($from);
}

$parts = explode(' ', $msg); 
$cmd = str_replace(('.','/','ę','ó','ą','ś','ł','ż','ź','ć','ń'), ('e','o','a','s','l','z','c','n'), mb_strtolower($parts[0]));

$json = users();
$online = array_keys(array_column($json, 'online'), '1');
foreach($online as $o){
	$aktywni[] = $json[$o]['gg'];
}

/* Sprawdzanie czy uzytkownik jest zalogowany */
if (!isset($user['online'])) {
    if (!in_array($cmd, ['join', 'j'])) {
		msg("Aby sie zalogować wpisz /join");
		exit;
	}
}

if ($user and $isSkr and $user['staff'] < 10) {
	update_user($from, ['staff' => '10']);
}

if ($msg[0] == '/' or $msg[0] == '.') {
	$json = cmds();
	$k = array_search($cmd, array_column($json, 'cmd'));
	if (trim($k) == '') {
		$k = array_search($cmd, array_column($json, 'alias'));
	}
	if (trim($k) !== '' and $cmd) {
			$c = $json[$k];
			include_once 'komendy/'.$c['cmd'].'.php';
			exit;
		} else {
			msg("Komenda /$cmd nie istnieje");
			exit;
		}
}

message("$nickk : $msg", $aktywni, 0);

 

A błąd jaki mi wyskakuje

<br /> <b>Parse error</b>: syntax error, unexpected ',' in <b>/home/wytrazek/domains/s1.linuxpl.info/public_html/Eryk/pull.php</b> on line <b>24</b><br />

Linia 19 tutaj w poście

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 lutego 2018 przez Bosswell Nałogowiec (36,470 p.)
str_replace jako pierwszy argument przyjmuje tablice. Zwykłymi nawiasami jej nie zainicjujesz w skoku. Albo użyć kwadratowych nawiasów, albo wcześniej utwórz tablice. Tworzenie chatu w php nie jest dobrym pomysłem. Protokół HTTP nie służy zbyt dobrze do tego. Będziesz musiał odświeżać stronę co kilka sekund aby miało to spójność. Przez co pisanie nie będzie możliwe. Oczywiście możesz użyć technologii AJAX i odświeżać stronę bez przeładowywania. Przy jednym oknie chatu dla wszystkich użytkowników, może jeszcze by się dało. Ale przy wielu chat-ach na raz jest to bez sensu. Do tworzenia chatów najlepiej użyć socketów, działających w rzeczywistym trybie duplex. Poczytaj o socket.io i frameworku node.js. Lecz do zrobinie kilku kanałowego chatu najlepsza będzie technologia SignalR na frameworku ASP.NET
komentarz 1 lutego 2018 przez Protektor Nowicjusz (120 p.)
To ma być 1 czat główny, myślałem też o napisaniu go w pythonie, ale udzieliłeś mi kilku cennych informacji, dziękuję za to.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 225 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez kotuszek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 641 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2020 w PHP przez Damian12345 Bywalec (2,940 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 472 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2019 w PHP przez Cracked Nowicjusz (230 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...