• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy osoby po szkole policealnej są na gorszej pozycji od studentów?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
662 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2018 w PHP przez Radosław Foltyński Obywatel (1,180 p.)
Witajcie serdecznie forumowicze. Chciałbym zapytać czy osoby po szkole policealnej, które chciałby pracować jako sieciowiec albo programista webowy jest gorzej widziany przez pracodawce niż osobę po studiach? Mam pewne obawy co do tego. Stale się uczę i od 5 miesięcy udało mnie się załapać do jednej z firm. Problem jest w tym, że mój szef do uczciwych pracodawców nie należy, więc kiedy będę bardziej podszkolony zamierzam zmienić pracę. I tu jest problem, czy mnie jako osobie po szkole policealnej będzie trudniej na rynku pracy? Czego nie dopowiedziałem to fakt, iż najpierw byłem 3 miesiące na stażu a dopiero później zostałem po nim i pracuje. Jednak szukałem pracy ponieważ nie za bardzo chciałem zostawać. Wysłanych 15 CV, tylko dwie rozmowy z czego nic nie wyszło :\. Doleje jeszcze oliwy do ognia, miejsce gdzie obecnie pracuję jest drugą próbą dostania się na staż. Za pierwszym razem przyznaje rozmowa nie była dobra ale teraz uwaga przyjeli chłopaka studenta, który nie miał zielonego pojęcia o programowaniu webowym, rzecz jasna nie został. Trochę mnie to martwi, skoro studenci uczą się tego co osoby po szkole policealnej to po co te kierunki w ogóle otwierali? Aby człowiek zmarnował dwa lata i nie miał pracy bo studenci mają to samo i ich chętniej biorą? Dla programisty webowego lub php nie spotkałem się jeszcze aby studiów wymagali i też jestem ciekaw ilu studentów się dostaje. Mimo wszystko nie poddaje się i stale się uczę. Problem w tym czy na pewno ta praca włożona w naukę nie okaże się syzyfowa :(.

4 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 31 stycznia 2018 przez jpacanowski
Często ludzie po studiach nic nie potrafią i myślą, że ukończą studia i potem się już nie trzeba niczego uczyć i myślą, że to koniec nauki i od teraz tylko już trzepać kasę. Najczęściej też nie potrafią używać wyszukiwarki internetowej. Ja tam się z tego cieszę, mniej konkurencji... A w IT ciągle się coś zmienia i trzeba ciągle się uczyć nowych rzeczy. Nie musisz iść na studia, ja osobiście nie wierzę w papierki ani stopnie naukowe. Codziennie się ucz, rób jakieś własne projekty, i umieszczaj je na Githubie, a link dodawaj do CV. Najważniejsza jest twoja wiedza oraz portfolio aby pokazać co potrafisz. Aha, na studiach się webdevu nie nauczysz... ew. pokażą wam HTML 4.01...
+1 głos
odpowiedź 31 stycznia 2018 przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
Niestanie
+1 głos
odpowiedź 1 lutego 2018 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)

Ja bez studiów informatycznych bardzo szybko złapałem najpierw jedną pracę, potem trochę lepszy staż, po którym, podobnie jak Ty, zostałem w pracy. Czyli to moja druga praca można powiedzieć, a obok robię swoje projekty i zlecenia dla różnych klientów. 

Moja praca jest o tyle dobra, że nie mam narzuconych technologii, a wręcz często zachęcają mnie, abym poduczył się czegoś nowego i wykorzystał w projekcie. Ma też sporo wad, ale bardziej chodzi o to, że po prostu taka praca chyba da więcej niż te studia :P 

Wracając jednak do pytania - studia są spoko i mile widziane, ale jak jesteś dobry w tym co robisz, to i bez studiów złapiesz pracę. Tak jak jpacanowski napisał - ucz się, twórz swoje projekty i jesteś w domu. 

0 głosów
odpowiedź 1 lutego 2018 przez Radosław Foltyński Obywatel (1,180 p.)
Bardzo dziękuję każdej osobie za wskazówki, wytłumaczenie jak się mają sprawy i co robić. Wezmę owe wskazówki do serca i będę pracował nad swoimi projektami, rozwijając umiejętności, będąc coraz lepszym. Dziękuję raz jeszcze :)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 2,078 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 319 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez Ertys Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 255 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...