• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaka karta graficzna - pomóżcie!

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
753 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Wojtek87 Nowicjusz (220 p.)
Witam, forum przeszukałem, ale nie znalazłem odpowiedź;( dlatego chciałbym znawców pofatygować i poprosić o radę, gdyż w temacie kart graficznych jestem laikiem. Starałem się obeznać w temacie, ale mnie to przerosło;/ dlatego potrzebuje Waszej pomocy;

1. Jaką kartę graficzną kupić do PC? Komputer będzie używany przez synów (i tatę;) głównie do nauki, ale też i do gier. Gry jakie nas interesują to maincraft, WOT, jakaś Fifa, czsami strzelanka typu fifa.

2. Sprzęt jaki już posiadam to :

Procesor i3 4170

Pamięć: 16GB

Płyta: gigabyte B85m

3. Budżet to: około 500 zł

W grę w chodzi też używana (jeśli uważacie ze to dobry pomysł)? Z góry dziękuje za rady.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 lutego 2018 przez Andrus Obywatel (1,920 p.)

Aktualnie żadną - ceny są śmieszne grafik (źródło) i lepiej poczekać trochę

komentarz 1 lutego 2018 przez Wojtek87 Nowicjusz (220 p.)
Tylko jak to wytlumaczyc 10latkowi,zeby poczekal kilka miesiecy bo mozenie ceny spadna:/ nie bardzo to widze.
1
komentarz 1 lutego 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 1 lutego 2018 przez jpacanowski

Kilka miesięcy? To potrwa dłużej o ile w ogóle się skończy. Poza Bitcoinem są też inne dopiero rozwijające się i przyszłościowe kryptowaluty... Kryptowaluty to nie jakaś krótka moda, to zostanie z nami do końca... Niezależna od rządów waluta... do tego idealna do trzymania w niej oszczędności, bo liczba monet jest z góry ustalona (21 milionów monet w przypadku BTC)... pomyśl... Zintegrowane GPU tobie wystarczy...

Tylko jak to wytlumaczyc 10latkowi,zeby poczekal kilka miesiecy bo mozenie ceny spadna:/ nie bardzo to widze.

Jak to wytłumaczyć? Normalnie... "Kochane dziecko, nie jesteśmy milionerami..."

komentarz 1 lutego 2018 przez Wojtek87 Nowicjusz (220 p.)
Problemu nie ma w zrozumieniu przez dziecko czy stać czy nie. Po prostu miał obiecany zestaw do gier. Na konsole (w.g mnie) nie było sensu wydawać kasy, tak więc postanowiliśmy doposażyć PC-ta. Dzięki za info o tych bitcoinach:)
0 głosów
odpowiedź 1 lutego 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
A jaki masz zasilacz?

Za nieco ponad 500zł masz nowego GTX 1050 2GB, niestety wersja 1050Ti z 4GB to już ponad 800zł. Coś używanego do 500zł GTX 950 w rozsądnej cenie. Z tego co widzę na alledrogo są 50zł tańsze od nowych GTX 1050, ale może masz okazję kupić taniej.

Ostateczność to GTX 760 jak masz dobre PSU, ale to już leciwe konstrukcje i mogą być trochę dojechane.
komentarz 1 lutego 2018 przez Wojtek87 Nowicjusz (220 p.)
Zasilacz jaki posiadam to Thermaltake Smart SE 530W. Chyba dobrze radzisz, wybiorę gtx 1050 2 GB OC od Gigabyte za 550 zł. Dzięki za informacje i poradę. Pozdrawiam:)
0 głosów
odpowiedź 1 lutego 2018 przez Snowy Nowicjusz (140 p.)

W budżecie 500pln przez aktualne ceny kart wybór karty jest utrudniony ,ale
jeżeli miał bym polecić jakąś budżetową kartę do gier to polecił bym teraz taką popularną kartę :

GT 1030

albo jako alternatywę kupić używaną kartę graficzną np:

GTX 670 

Przed zakupem radził bym się upewnić czy zasilacz da radę .
Mam nadzieję ,że pomogłem laugh

komentarz 1 lutego 2018 przez Wojtek87 Nowicjusz (220 p.)
Wybrałem GTC 1050 OC 2GB - mam nadzieje że będzie git:) dzięki za info:)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 245 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez baroser13 Użytkownik (750 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 149 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez JACOBSSSPRO Początkujący (410 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 280 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...