• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CodeBlocks problem z main.cpp

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,550 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2018 w C i C++ przez Kr1$u Początkujący (310 p.)
Witam
Gdy probuje właczyc plik main.cpp program sie wiesza a nastepnie wyskakuje taki oto komunikat:

Program Code::Blocks IDE przestał działać
Program przestał działac normalnie z powodu wystapienia problemu.System Windows zamknie program i powiadomi Cie, jeśli instnieje rozwiazanie

Chciałbym nadmienić że program wcześniej działał normalnie. Naturalnie przeistalowałem CodeBlocksa ale problem pozostał. Z góry dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam.
komentarz 31 stycznia 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Mógłbyś pokazać ten magiczny kod?
komentarz 31 stycznia 2018 przez Kr1$u Początkujący (310 p.)
napisałem przecież że nie moge stworzyć nowego projektu w świeżo zainstalowanym CodeBlocksie
komentarz 31 stycznia 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
aa sorki, no to odinstaluj, usuń wszystko co po sobie zostawiło i zainstaluj na nowo

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2018 przez damianeqe Gaduła (4,380 p.)
Rozumiem że problem występuje gdy próbujesz uruchomić plik main.cpp? Jak wygląda kod w tym pliku?
komentarz 31 stycznia 2018 przez Kr1$u Początkujący (310 p.)
Kodu nawet tam nie ma (nowy projekt).
CodeBlocks otwiera sie normalnie >> new project >> console aplication>> klikam w sources>>main cpp i dalej brak odpowiedzi i komunikat o błedzie
0 głosów
odpowiedź 1 lutego 2018 przez Kr1$u Początkujący (310 p.)
edycja 1 lutego 2018 przez Kr1$u
Format załatwił sprawe
komentarz 1 lutego 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Gratuluję! Mogę sobie wyobrazić ile nerwów Cię kosztowało.

Praktyczna uwaga:

Żeby któregoś dnia nie zablokowali Ci plików z projektem (u mnie potrafił zniknąć cały plik main.cpp), zrób sobie obok równoległą kopię zapasową wszystkich katalogów z projektami. Codziennie, po zakończonej pracy aktualizuj kopie (np. łatwo i szybko z użyciem Wincmd).
–3 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
To może być sprawa złośliwego oprogramowania (tzw.programy szpiegujące), które podrzuca Microsoft wraz z system operacyjnym. Jeśli kupisz od nich dodatkowe programy ochrony (bardzo natarczywie reklamowane w wyskakujących okienkach) kłopoty się kończą. Jest to nieuczciwe "żebractwo". Bardzo źle wygląda, poza tym jest niezgodne z prawem, ponieważ kupując komputer płacisz za sprawny system operacyjny, bez upierdliwych niespodzianek, które bardzo przeszkadzają w pracy, a często ją niszczą. Miałem kilkakrotnie przypadki, że pewnego dnia nie mogłem otworzyć pliku, albo znikał całkowicie. Zniszczyli cały komputer (blokowali również procesor), musiałem wyrzucić.

Odinstaluj całkowicie Code Blocks, wyczyść wszystko, i zainstaluj ponownie.
komentarz 31 stycznia 2018 przez the_danger Gaduła (4,800 p.)

Zły Microsoft znowu atakuje. Najpierw "blokuje" procesor Beginerowi a teraz utrudnia naukę programowania Kr1$u. Ciekawe kto będzie następną ofiarą?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,751 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2016 w C i C++ przez Filip Kasprzak Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 315 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2022 w C i C++ przez polandonion Mądrala (7,040 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 134 wizyt

92,566 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...