• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem ze zrozumieniem async i await

Object Storage Arubacloud
0 głosów
263 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2018 w C# przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Cześć.

Nie mogę zrozumieć 1 rzeczy w async i await. Np. na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=zoKPVKXtTBI&list=PLk5dbESAmUZis0Bh0aea7-i0C9dPnV0mr&index=31

To działa tak ze do momentu aż nie napotka await działa w tym samym wątku a gdy napotka działa dalej w innym. Więc dlaczego się nie wywala gdy chce zmienić Enabled buttona na true z innego wątku bez użycia Dispatchera?
komentarz 31 stycznia 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Niewiem, ale wydaje mi sie, że to dziala tak samo jak na wątku, tylko że na 1 wątku sie wszystko dzieje. Czyli klasa jest rozdwajana i tak to się dzieje. Na jednym wątku. Tym samym.
komentarz 31 stycznia 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
gdyby się działo na jednym wątku to UI by się zacięło bo wyszedłby z tego zdarzenia dopiero po kilku sekundach. On wychodzi od razu dzięki czemu się nie zacina i tamto zostawia innemu wątkowi jako kontynuacje, nie używając Dispatchera i to mnie dziwi bo powinno się sypnąć skoro z innego wątku odwołuje się do kontrolek.
komentarz 31 stycznia 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
No to ci napisalem, ze obiekt jest klonowany i ty go nie widzisz. Dzieje sie tak samo jak na wielu watkach tylko, ze na jednym.
komentarz 31 stycznia 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Albo mówisz jakieś bzdury albo ja nie rozumiem. Jednego wątku nie ma na pewno bo w tym samym czasie jest obsługiwane UI i funkcja asynchroniczna.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 346 wizyt
pytanie zadane 29 października 2019 w C# przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 614 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 499 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2017 w C# przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...