• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Myślę, że nie uda mi się nauczyć programować.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,132 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2018 w Python przez Ravenix Początkujący (330 p.)
Witam. Na wstępie może przedstawie się. Mam 14 i od zawsze interesowały mnie komputery. Dopiero 2 lata temu zainteresowałem się programowaniem i wybrałem Pythona jako język na jakiś dobry start. I gdy tak przeglądam sobie książkę pt. "Myśl w języku Python" (kupiłem sobie do nauki) troszkę się wystraszyłem. W czym problem? No więc uważam, że jak nauczę się tam w jakiś sposób operować Pythonem to nie będę wiedział jak się nim obsługiwać i kiedy używać różnych zagadnień jak pętle, słowniki itp. podczas pisania kodu. Tak wiem brzmi to dziwnie, ale trochę mnie to dręczy :/ Dziękuje z góry za każdą odpowiedź.

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
Jak tak będziesz myślał to tak będzie. Wiara w siebie ziom :)
+3 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2018 przez !!!!!!!! Obywatel (1,010 p.)
Też zaczynam naukę programowania tylko,że w wieku 22 lat kończąc inżynierkę na innym kierunku technicznym. Od klasy maturalnej zastanawiałem się nad informatyką, na studiach miałem z nią trochę styczności oraz z samym programowaniem i mam zamiar kontynuować swoją naukę,a  potem pracować w informatyce. Pewnie zastanawiasz się dlaczego to piszę, otóż chcę tobie pokazać, że jest bardzo dużo osób, którzy w wieku 18 lat nie wiedzą co chcą robić i często dowiadują się tego np. są przypadki 30-latków po humanistyce, którzy idą na informatykę. Ty masz dopiero 14 lat i już wiesz co ciebie tak naprawdę interesuje, założyłeś nawet tutaj konto. Wszyscy na początku większości czynności np. pływanie, jazda samochodem itp. mają z tym problemy dopiero po czasie czują się coraz pewniej i pewniej i pewniej, a na końcu większość elementów jest wykonywana przez nas już automatycznie i nad tym nie myślimy. Jeżeli pójdziesz na studia informatyczne to masz przed sobą nawet 10 lat nauki programowania czyli dwa razy więcej niż przeciętny student, a w 10 lat to nawet jeżeli nie będziesz mieć predyspozycji, zdolności do informatyki to i tak bardzo dużo się nauczysz, pewnie nawet więcej niż przeciętny student w 5 lat. Jeżeli naprawdę ciebie to bardzo interesuje to nie zastanawiaj się czy dasz sobie radę, bo prawdopodobnie prędzej czy póżniej to do ciebie wróci tak jak do mnie gdy w wieku 18 lat trochę się przestraszyłem tego kierunku. Zapamiętaj, że w dowolnej dziedzinie zawsze najlepsi są pasjonaci, osoby które to kochają.
+2 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2018 przez hhh Gaduła (4,110 p.)
Ja mam podobnie przy nauce słówek z np.: angielskiego. "Zapomnę" albo "nie będę wiedział kiedy tego użyć nawet". Koniec końców pamiętam wiele z czego się uczyłem, a kiedy coś piszę, to z automatu przychodzi mi to do głowy.

Po co o tym piszę? No, głównie dlatego, że te 2 zagadnienia są do siebie bardzo podobne. Co do programowania, kiedy uczyłem się podstaw to za bardzo "nie ogarniałem" o co chodzi, a po prostu wystarczyło dać sobie trochę czasu na przetrawienie wszystkiego. I przede wszystkim poznawanie materiału krok po kroku. Swoją drogą, to kiedy uczyłem się pierwszego języka programowania, to nawet zrobiłem sobie notes do notatek, bo  też myślałem, że nie będę niczego pamiętał / nie będę wiedział kiedy czegoś użyć. Tak naprawdę to przydał mi się tylko kilka razy, gdy chciałem zrobić coś, czego prawie w ogóle nie tykałem.

Także ten, no, głowa do góry! Mózg człowieka, który wystarczająco poznawał daną dziedzinę jest w stanie bardzo szybko poruszać się po wielu skojarzeniach między naprawdę skomplikowanymi i abstrakcyjnymi pojęciami, poznawanych latami, w pełni je rozumiejąc. A Ty od takiego człowieka różnisz się jedynie ilością poświęconego czasu na naukę i praktykę.
+1 głos
odpowiedź 30 stycznia 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Spróbuj rozwiązywać zadania, np ze SPOJa. Zacznij od łatwych i stopniowo co raz trudniejsze. Zapamietaj tez jakie typy danych obsluguje twoj jezyk progr, w tym przypadku Python. Nie musisz znać na pamięć wszystkich operacji na tych typach, ważne, żebyś wiedział, że coś takiego istnieje. Użyjesz jak będzie potrzeba. Programowanie to nie wkucie wszystkich instrukcji języka i klepanie ich. Ważniejsze jest, żebyś myślał analitycznie i szukał różnych dróg rozwiązywania problemów. Powodzenia z programowaniem

Podobne pytania

+2 głosów
18 odpowiedzi 5,076 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 593 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2016 w Java przez DankyMemer Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 832 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2015 w Inne języki przez Daaa22 Dyskutant (8,250 p.)

92,538 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,923 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...