• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zepsuty dysk w laptopie, jak zaintalowac system na nowym?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
392 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez jankowa1ski Gaduła (3,560 p.)
Mam problem z laptopem. Dysk w laptopie uległ uszkodzeniu i musiałem go wymienić. Mam nowy dysk i chce zaintalowac windowsa z bootowalnego usb. Jednak jak mam to zrobic jesli na tym dyku nic nie ma tzn sterownikow usb itd nie wlacze nawet boot menu bo jego tez nie ma. Co powinienem zrobic? Mam zainstalowac jakies sterowniki płyty głownej czy jak?

Dzieki za kazda odp.
komentarz 30 stycznia 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
Warto byłoby podać model laptopa.
komentarz 5 lutego 2018 przez jankowa1ski Gaduła (3,560 p.)
Dziwna sprawa ale gdy dawałem usb z bootem windowsa nie właczał sie i nawet bios sie nie pokazywał ale miałem płytkę z linuxem i gdy ja dałem nagle bios sie pokazał i otworzył ją więc zresetowałem komputer i w biosie właczyłem usb (dziwne ze sie nie włączał, bo był na 1 miejscu priorytetow)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 stycznia 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Nawet bez dysku możesz obsługiwać BIOS, bo jest on na płycie głównej. Jak masz gotowego pendrive'a i włożony nowy dysk to włączasz komputer, wchodzisz w BIOS, zmieniasz kolejność bootowania, tak żeby pendrive był pierwszy i instalujesz tak jak normalnie system.
komentarz 30 stycznia 2018 przez jankowa1ski Gaduła (3,560 p.)
A co zrobic gdy nie pojawia mi sie ekran producenta gdzie moge kliknac f12/del czy cokolwiek zeby otworzyc bios?
komentarz 30 stycznia 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Ciężko powiedzieć nie widząc co konkretnie się dzieje. Ogólnie, jeśli jest taki problem to komp do serwisu warto zanieść, bo kombinowaniem można tylko zaszkodzić
komentarz 30 stycznia 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)

@jankowa1ski, w ogóle nic się nie pojawia? Może masz matrycę uszkodzoną? Jeśli masz asusa to od włączenia wciskaj ESC, jeśli HP wciskaj F9, jeśli lenovo F12, jeśli jeszcze inny to któryś z wcześniejszych. Któreś z tych klawiszy powinno otwierać boot menu. Ewentualnie wchodząc do biosu F2, ESC lub F10.

+1 głos
odpowiedź 1 lutego 2018 przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)
Włóż dysk do komputera. Od razu po włączeniu komputera naciskaj Delete (w większości otwiera BIOS) jeśli nie to F2. Wejdź do boot menu i ustaw boot'owanie USB tak, aby było na samej górze. Włóż pendrive i po ponownym uruchomieniu wciskaj F12. Ważne: jeśli masz BIOS, a nie UEFI to pendrive musi być sformatowany w systemie plików NTFS aby został zbootowany.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 324 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 596 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2015 w Offtop przez Asasynek Obywatel (1,430 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 380 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Łobin Nowicjusz (180 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...