• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki język programowania na dzisiejsze czasy - c# czy c++?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,478 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2018 w OpenGL, Unity przez Arcix Nowicjusz (180 p.)
Witam. Moje pytanie brzmi, jaki język programowania wybrać na 2018 rok - c++ czy c#?

Przerobiłem już cały kurs c++ na kanale pana Mirosława (Podstawowy i obiektowy). Chciałbym robić gry i pomyślałem, że najlepiej było by zacząć od silnika Unity. Tylko jest jeden problem - on wspiera c#, a nie c++. Więc pytanie brzmi: Porzucić c++ i zająć się c#, czy dalej rozwijać c++? Jeśli dalej rozwijać to jaki silnik polecacie?

Dziękuje za odpowiedzi :)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2018 przez niezalogowany
C# używany w Unity bez problemu daje się używać bazując na wiedzy z c++, aczkolwiek kurs MZ nie ma zbyt wysokiego poziomu więc radziłbym  się jeszcze doszkolić ;)
komentarz 30 stycznia 2018 przez Arcix Nowicjusz (180 p.)
Dziękuję bardzo za odpowiedź :D
+1 głos
odpowiedź 30 stycznia 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
edycja 30 stycznia 2018 przez spokojny
Ja mam zamiar opanować standard C++17, dużo jest pracy przy pisaniu interfejsu nowoczesnych samochodów elektrycznych Tesla, BMW, Audi, Toyota, Honda, Mercedes. Czy nawet oprogramowanie komputerów pokładowych VW, Ford. Do tego powstają systemy od Samsunga, LG i Goole takie jak Tizen, WebOS, FuchsiaOS, gdzie pisze się do nich programy w C++.

Oczywiście nadal wydajne gry będą potrzebować programistów C++, tu pracy nigdy nie zabraknie, gdyż nie zanosi się żeby maszyny wirtualne Microsoftu czy JVM zajęły jego miejsce. A dochodzi jeszcze pisanie sztucznej inteligencji gdzie dominuje C++ i Python. https://www.tensorflow.org/
komentarz 30 stycznia 2018 przez Arcix Nowicjusz (180 p.)
Dzieki za odpowiedz :D
komentarz 30 stycznia 2018 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
To ja bym raczej polecił uczyć Ci się standadu C++20.

Ale wiesz, że standard nie ma nic związanego z tym, że nowoczesne technologie?
komentarz 30 stycznia 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
No jak nie ma, C++17 wprowadził lepsze zarządzanie pamięcią, dużo ułatwień. Może nie jest to GC jak w Javie, ale jednak. Jak chcesz to pisz w standardzie poniżej C++11, to twoja indywidualna sprawa. Ja nie lubię się cofać w rozwoju.
komentarz 30 stycznia 2018 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Jakie lepsze zarządzanie wprowadził C++17 według Ciebie?

 

Jak znajdziesz pracę i będziesz tam pisał w C++17 t gratuluje na trafienie na w świeży projekt. U mnie 60% cieszy się, że ma c++11, a z 25% nie ma nawet tego.

 

Dodatkowo C++20 nie wszedł jeszcze jako oficjalny release, ale funkcjonalności już są i można się ich uczyć skoro chcesz być taki rozwojowy:

http://www.modernescpp.com/index.php/tag/c-20
komentarz 30 stycznia 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
edycja 30 stycznia 2018 przez spokojny

A czemu mi wtykasz to C++20, gdzie ja o nim napisałem. Miałem na myśli nowe projekty, tu jest sens pisać w C++17. Kompilatory Linux radzą sobie z nowym standardem, a te Microsoftu nie. Pisał o tym pan Jerze Grębosz. "

  • C++11 Dlaczego C++11, a nie C++14, C++17.
    Odpowiedź jest prosta: to, że opublikowano standard – czyli że zdefiniowano reguły nowej postaci języka, nie oznacza niestety, że równocześnie powstały kompilatory, które potrafią według tych nowych reguł pracować. Moim (autorskim) modus operandi jest przedstawianie własnych doświadczeń i refleksji na temat danego zagadnienia C++. Tymczasem gdy pracowałem nad tą książką, mój kompilator ostrzegał mnie, że implementacja standardu C++14 jest w nim jeszcze „eksperymentalna i niepełna”. Nie mogłem więc w odpowiedzialny sposób kompilować w nim programów C++14 ani tym bardziej opowiedzieć Ci o różnych aspektach danej nowej cechy C++14, jeśli sam nie mogłem tego gruntownie sprawdzić. Z C++14 musiałem więc jeszcze zaczekać. Nie ma jednak dramatu, bo różnice między C++14 a C++11 są naprawdę bardzo niewielkie. Natomiast przejście ze starego standardu C++03 do C++11 było bardzo znaczące. Twórca tego języka, Bjarne Stroustrup, napisał wtedy: „C++11 to jakby nowy język”.

http://www.bfilipek.com/2017/12/cpp-status-2017.html

komentarz 30 stycznia 2018 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
1. Wklejasz Grębosza, który był sznowany wieki temu, ale teraz wręcz przeciwnie.

2. Ogólnie Twój cytat nic nie mówi o naszej dyskusji.

3. Mówiłeś, że chcesz C++17 się uczyć, bo jest taki nowoczesny. Dlatego mówię Ci, że są już ficzury na C++20 i powinieneś go się uczyć.

4. Co mają kopilatory do rzeczy? Ściągasz ten, który przekompiluje Ci najnowsze standardy i tyle

5. Nadal nie odpowiedziałeś na to jaki według Ciebie c++17 polepsza zarządzanie pamięcią.
komentarz 30 stycznia 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Standardu C++20 jeszcze nie opublikowano oficjalnie. Dlaczego to Grębosz był szanowany wieki temu? http://www.elfsternberg.com/2016/12/30/garbage-collector-c17/
0 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2018 przez kap Stary wyjadacz (11,620 p.)
Jai -> https://inductive.no/jai/ :D

A w ogóle to w branży gier mało płacą, stres duzy itd bo konkurencja duża - każdy łepek chce gry robić :P
komentarz 30 stycznia 2018 przez Arcix Nowicjusz (180 p.)
Ok ;P Dzięki za odpowiedz :D Moje zmienie cel
komentarz 28 marca 2018 przez margulwb Nowicjusz (170 p.)

@kap,  taaa pewnie szafy dopchnąć  nie możesz juz i straszysz innych zeby nie szli w to 

Podobne pytania

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...