• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sieć w c++ jak to się je

Object Storage Arubacloud
0 głosów
841 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2018 w C i C++ przez niezalogowany
Witam, bawie się c++ już jakiś czas i chciałbym zacząć zabawe z siecią i chce się dowiedzieć czy w czystym c++ bez bibliotek można jakoś się pobawić siecią, a jeśli nie da, to jakie biblioteki (nie takie jak sfml czy boost bo chce bibliotki wyłącznie zajmującej sie siecią) są warte uwagi. Ja używam code::blocka do zabawy z c++ ;)
komentarz 29 stycznia 2018 przez niezalogowany
Hmm jak by sie tak zastanowić, c++ jest dla mnie za mało obiektywny niż taka typowa java(miałem doczynienia z javą nawet coś umiem zrobić lecz IDE są do dupy mało rozwijane więc zostałem przy code blocku a z drugiej strony jest ten visual studio comiunity z którym tez miałem styczność a można tam robić aplikacje pod c++ i c# więc czemu nie,  najpierw przeżuce sie na visuala a potem na c# a z siecią mam ładne pole do popisu bo mam tego rasberry pi 3 model b(mogłem za 50zl drożej kupić mini pc od asusa 2 razy leprzego) więc mozna popróbować z server client i inne dla testów)
komentarz 30 stycznia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

obiektywny ??!

Skoro Raspberry Pi to Linux, a skoro Linux to polecam to:
http://www.linuxhowtos.org/C_C++/socket.htm

3
komentarz 30 stycznia 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

@Błażej Gonczar,

Hmm jak by sie tak zastanowić, c++ jest dla mnie za mało obiektywny niż taka typowa java(miałem doczynienia z javą nawet coś umiem zrobić lecz IDE są do dupy mało rozwijane więc zostałem przy code blocku a z drugiej strony jest ten visual studio comiunity z którym tez miałem styczność a można tam robić aplikacje pod c++ i c# więc czemu nie,  najpierw przeżuce sie na visuala a potem na c# a z siecią mam ładne pole do popisu bo mam tego rasberry pi 3 model b(mogłem za 50zl drożej kupić mini pc od asusa 2 razy leprzego) więc mozna popróbować z server client i inne dla testów)

Przeczytałem tę wiadomość kilkukrotnie. Dochodzę do wniosku że nie napisałeś tylko "jakim rowerem jeździsz i ile kosztuje" :-/

Zadam pytanie... O co chodzi? To jest "Strumień Świadomości" https://pl.wikipedia.org/wiki/Strumie%C5%84_%C5%9Bwiadomo%C5%9Bci czy pytanie czy ... ???!!

komentarz 31 stycznia 2018 przez xenonso Mądrala (5,160 p.)
Czy to jakaś forma żartu? Jeśli dla ciebie Code Blocks jest lepszy od Eclipse nie mówiąc już o IntelliJ to coś tu jest nie tak
komentarz 31 stycznia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Fuj... te kobyły? To już sam wolę Code::Blocks jak kolega... Na szczęście używam ostatnio Vim.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2018 przez Pac Plus Mądrala (5,560 p.)

IPC

Skoro używasz linuxa, polecam zapoznać się z podstawami komunikacji server/client. Unix V pozostawił po sobie bibliotekę, dostępną na wszystkich systemach POSIX, do komunikacji między procesami. Przeczytaj tutorial beej'a http://beej.us/guide/bgipc/pdf/bgipc_USLetter.pdf.

Socket i programowanie sieci

Później możesz zapoznać się z socket'ami. Beej napisał też bardzo popularne w swoim czasie "Beej's Guide to Network Programming": http://beej.us/guide/bgnet/pdf/bgnet_USLetter.pdf.

Jeśli jesteś TYM facetem który przejdzie przez te tutoriale, sam będziesz wiedział gdzie dalej szukać. Powodzenia!

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 607 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2020 w C i C++ przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 133 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 435 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...