• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praktyki zawodowe

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,179 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Danrox Bywalec (2,370 p.)

Witam wszystkich.

Za niedługo w ramach szkoły mam odbyć praktyki zawodowe w wybranej firmie. Interesuje się Front endem i pomyślałem, że odbycie praktyki w firmie zajmującej się tworzeniem stron internetowych może być dla mnie najlepszym wyborem, lecz tutaj pojawił się pewien problem, ponieważ w mojej okolicy nie ma za bardzo firm, które się tym zajmują. frown


Teraz pojawiła się dla mnie możliwość wyjechania do Warszawy (rodzina) i tutaj właśnie moje pytanie do was czy firmy zajmujące się tworzeniem stron przyjmują również praktykantów z technikum ? Próbowałem sam poszukać jakichś zgłoszeń, ale przeważnie były to oferty stażu dla studentów. Dodam jeszcze, że sam uczę się programowania i HTML, CSS (LESS/SASS), JS, Bootstrap oraz kodowanie strony z szablonu psd nie jest mi obce. Chciałbym naprawdę wynieść coś dobrego z tych praktyk, a praca w takiej firmie będzie dla mnie jak spełnienie marzenia ;p. Wiem, że nie zostanę wrzucony do ich głównych projektów itd., ale nie chcę przesiedzieć całego miesiąca w serwisie komputerowy, nic nie robiąc. Tylko po to, aby zaliczyć praktyki. Może ktoś z was miał podobną sytuację do mojej ? Bardzo liczę na waszą pomoc. Dzięki laugh

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Praktyki odbywa się tam, gdzie szkoła ma podpisaną umowę. Może być też tak, że szkoła daje możliwość uczniowi samemu znalezienia sobie firmy, w której odbędzie praktykę. Nie mniej należy pamiętać, aby móc odbywać praktykę w danej firmie, trzeba spełnić kilka warunków.
Po pierwsze firma musi wyrazić zgodę i podpisać umowę ze szkołą.
Po drugie firma musi wydelegować swojego pracownika jako opiekuna praktyk. Najlepiej jeśli ten pracownik będzie miał odpowiednie przygotowanie pedagogiczne lub tytuł mistrza w zawodzie.
Jeśli firma nie dysponuje takowym pracownikiem (z takimi kwalifikacjami), wtedy nauczyciel ze szkoły będzie Ci wystawiał ocenę z praktyk, na podstawie dziennika praktyk, który prowadzisz.
Nie wiem skąd jesteś, ale w przypadku praktyk w technikum liczy się ta sama miejscowość, w której jest szkoła, ewentualnie powiat (choć tutaj już dokładnie nie pamiętam).
Zresztą i tak wszystko zależy od Dyrektora ewentualnie Kierownika. Najlepiej się zapytaj w szkole, czy w ogóle jest taka możliwość, a potem szukaj firmy.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 17,171 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 519 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,257 wizyt
pytanie zadane 6 września 2017 w Egzaminy zawodowe przez niezalogowany

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...