• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Z czego ? Jakich źródeł czerpaliście, bądź czerpiecie swoją wiedzę ?

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
379 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2018 w C i C++ przez milo321 Użytkownik (610 p.)
Witajcie !

Widzę od jakiegoś czasu, że jesteśmy aktywną społecznością z dużym doświadczeniem branżowym oraz co najważniejsze chcemy dzielić się posiadaną wiedzą. Dlatego chcę zapytać z jak wyglądała wasza początkowa przygoda z programowaniem, z witrynami www... itp. Z jakich źródeł korzystaliście, lub korzystacie do teraz?, co daje wam dodatkową energię?,czy te wszystkie kursu po kilka koła są cokolwiek warte czy równie dobrze sam mogę nauczyć się tego jeżeli miałbym dostęp do odpowiedniej wiedzy a jeśli tak to gdzie jej szukać patrząc na to że internet to 90% śmietnisko?..., powiedzcie też jak poznaliście dziedziny w których teraz pracujecie, czy Wam się  podoba praca, którą wykonujecie ? Co robiliście wcześniej(praca) ?  

Skąd mogę dowiedzieć się więcej o Html, Css, Php ,Sql, C++, same odcinki  przygotowane przez Pana Mirosława nie są dla mnie wystarczające, brakuje mi dalszego rozwoju... Pytam, więc czy macie jakieś swoje źródła, aby początkujący mogli opierać swoją wiedzę na mocnych i trwałych fundamentach a nie na piasku jak obrazuje Biblia.

 

Za wszystkie informacje, serdecznie dziękuje, możecie podzielić się swoim doświadczeniem lub materiałami tutaj albo jeżeli szanujecie swoją prywatność w prywatnej wiadomości do mnie. A teraz z racji, że szanuje Wasz czas oddaje posta w obieg :) Za poświęcony czas i ewentualne odpowiedzi gorąco dziękuje ;)

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 18 lutego 2018 przez milo321
 
Najlepsza

Dlatego chcę zapytać z jak wyglądała wasza początkowa przygoda z programowaniem, z witrynami www... itp.

Jeśli chodzi o sam początek tego jak zainteresowałem się programowaniem to gdzieś pod koniec szkoły podstawowej sam z siebie zacząłem się tym interesować, marzyłem gdzieś tam skrycie o robieniu gier i programowaniu programików dla siebie - zacząłem w programie GameMaker. Później spróbowałem C++, ale jakoś uznałem że to nie to. Następnie skoczyłem na web i to mi bardzo podpasowało, tym sposobem do dziś piszę w PHP (i przy okazji gdzieś tam trochę HTML, CSS i JS).

Z jakich źródeł korzystaliście, lub korzystacie do teraz?

To zależy do nauki czego konkretnie.

co daje wam dodatkową energię?

Do programowania? Mi akurat nic, lubię to na tyle, że sam chcę to robić.

 czy te wszystkie kursu po kilka koła są cokolwiek warte czy równie dobrze sam mogę nauczyć się tego jeżeli miałbym dostęp do odpowiedniej wiedzy a jeśli tak to gdzie jej szukać

To zależy jaki dokładnie kurs. Nie powiem że wszystkie po kolei są nic warte, ale też nie powiem że wszystkie są super... Można się odnieść tylko do konkretnego kursu i tylko jeśli ktoś go zna. Tak, możesz sam się uczyć programowania mając dostęp do internetu, wszystko jest, są różne tutoriale, kursy za darmo itd.

powiedzcie też jak poznaliście dziedziny w których teraz pracujecie, czy Wam się  podoba praca, którą wykonujecie ? Co robiliście wcześniej(praca) ?  

Na to już odpowiedziałem na początku, bo pracuję jako PHP developer. Podoba mi się praca, bardzo takiej chciałem. Wcześniej nie pracowałem, jeszcze się uczyłem :)

Skąd mogę dowiedzieć się więcej o Html, Css, Php ,Sql, C++, same odcinki  przygotowane przez Pana Mirosława nie są dla mnie wystarczające, brakuje mi dalszego rozwoju...

Nie dziwię się, kurs MZ to jakiś ułamek ułamka wiedzy i do tego wątpliwej jakości - tematów o tym już sporo było na forum, jako same zachęcenie do programowania i tłumaczenie są spoko, ale przekazywana tam wiedza czasem jest kiepska. A dowiedzieć się możesz więcej z internetu, jeśli chcesz konkretnych linków to podaj jakie języki Cię interesują i na jakim poziomie, może wtedy ktoś coś poleci. Samo podanie PHP i C++ to dość szeroki zakres, z resztą uczenie się tych dwóch języków na raz to moim zdaniem średni pomysł - wybierz jeden na którym chcesz się skupić i nim się zajmuj.

komentarz 29 stycznia 2018 przez milo321 Użytkownik (610 p.)
Który język według Ciebie najlepiej wybrać na dobry początek ?
komentarz 29 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nie ma języka na dobry początek. Wybierze ten, w którym docelowo chcesz pisać. Chyba że naprawdę nie wiesz co chcesz robić (co jest dla mnie nieco dziwne) to wtedy możesz próbować czegoś ogólnie, np. Python wydaje się prosty na początek. Ale taki Python mocno różni się np. od C++, więc po prostu zastanowiłbym się, co chcę robić.
2
komentarz 29 stycznia 2018 przez Kamil Łydka Stary wyjadacz (13,600 p.)

Nie ma języka na dobry początek. 

przeredagowałbym na: 

 Każdy język jest na dobry początek.

:D

komentarz 29 stycznia 2018 przez milo321 Użytkownik (610 p.)

@Arkadiusz Waluk, chciałbym tworzyć aplikacje internetowe oraz dobrze poruszać się w językach html,css, php ,sql, oraz php. 

komentarz 29 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
A więc zacznij od PHP czy HTMLa z CSSem, wybierz co chcesz poznać pierwsze - czy pisanie backendu i funkcjonalności czy wyglądu i prezentacji.

@Kamil97 ok, tak też może być :)
0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2018 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Jest wiele wartych uwagi kursów, ale warto zaznaczyć, że większość tej dobrej wiedzy, jest w języku angielskim. Tak można polecić knpuniversity albo dokumentację jakiegoś frameworka czy języka, w której jest praktycznie cała potrzebna wiedza.

Jeśli chodzi o moją historię - jestem programistą PHP, ot zacząłem klepać kod w 6 klasie podstawówki, jeszcze wtedy pseudostronki w HTMLu. W czasie gimnazjum przeleciałem chyba wszystkie najpopularniejsze języki programowania szukając czegoś "swojego", zacząłem, chyba jak większość ludzi uczących się programowania, od C++, pascal, java, python, ruby, C#, php. W między czasie wciąż gdzieś szlifowałem tego nieszczęsnego HTML'a, CSS'a. Przez technikum robiłem parę podejść do PHP i do Javy, doszedł jeszcze JavaScript i SQL, no i na zajęciach więcej Cpp było, ale ostatecznie i tak postawiłem na PHP, którego jakoś mocniej zgłębiłem po poznaniu CodeIgniter'a (framework). A tak naprawdę nauczyłem się programować w pracy :D

Prawdę mówiąc bardzo lubię programowanie i nie trzeba mnie jakoś specjalnie motywować o ile tylko projekt jest ciekawy. A najbardziej chyba motyywują mnie tzw. green fieldy, czyli projekty robione od zera. Bo jak dostaje jakiś shit napisany 20 lat temu żeby poprawić coś, udoskonalić, to mnie krew zalewa.

około 70% mojej wiedzy pochodzi z praktyki, tj dokumentacja, StackOverflow, bo po prostu problemy przychodzą z czasem i szuka się ich rozwiązania. Pozostałe 30% to np Youtube, coś tam ze szkoły, książki ew i te 30% to tak w sumie żeby w ogóle zacząć.
komentarz 29 stycznia 2018 przez milo321 Użytkownik (610 p.)
Ile lat już programujesz ?
komentarz 29 stycznia 2018 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Zawodowo rok. Hobbistycznie, jakieś banały, typu niedopracowany CMS powiedzmy, że z 5, początki w ogóle, 8-9 lat.
komentarz 29 stycznia 2018 przez milo321 Użytkownik (610 p.)
To w sumie całkiem niezły staż ;)
0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2018 przez urbix01 Gaduła (3,290 p.)
Język C++ Szkoła programowania Stephen Pate, dobre źródło wiedzy jednak książka sprawia wiele trudność(przynajmniej mi)

HTML i CSS Jon Duckett jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś styczności z tymi językami to nawet dobra książka (nie czytałem innych więc Ci nie powiem czy są jakieś lepsze) brakuje w niej kilku ważnych rzeczy ale na sam początek nie są one tak istotne
komentarz 29 stycznia 2018 przez milo321 Użytkownik (610 p.)
Dzięki na pewno popatrzę :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 176 wizyt
–20 głosów
1 odpowiedź 1,486 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 148 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...