• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux kali dla programisty PHP

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
573 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez V3ntu Początkujący (290 p.)
Hej, ostatnio postanowiłem sobie zrobić formata komputera. Wpadłem na pomysł żeby wgrać sobie jakiegoś linuxa obok mojego windowsa 10. Czy linux kali byłby dobrym wyborem ? Uczę się języka PHP i MySQL i chciałbym się też doszkalać w bezpieczeństwie sieci. Myślę że kali byłby do tego dobry, ponieważ ma dużo programów do "hackowania" a najlepiej już poznawać powoli programy/opcje z którymi będę mieć kontakt w przyszłości. Co o tym sądzicie ?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 28 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Eee... nie. Linux Kali to bardzo specyficzna dystrybucja posiadająca zainstalowane wyspecjalizowane narzędzia do ataków, testów bezpieczeństwa itp. Nie nadaje się ona absolutnie do codziennego użytku.

najlepiej już poznawać powoli programy/opcje z którymi będę mieć kontakt w przyszłości

Jeśli masz zamiar być programistą PHP to nie wiem jak ma Ci pomóc w tym oprogramowanie na Kali. Programista to programista, nie zajmuje się atakami na systemy ani "hackowaniem".

Samego Linuxa jak najbardziej polecam, ale nie Kali. Jeśli wcześniej nie miałeś styczności z Linuxem szedłbym na początek w coś z rodziny Ubuntu/Debiana - osobiście mam Minta, polecam.

komentarz 28 stycznia 2018 przez V3ntu Początkujący (290 p.)
Podczas instalacji ubuntu wywala mi komputer i nie umiem tego naprawić. Myślę o debianie ale podobno nie jest odpowiedni dla "nowych" co o tym myślisz ?
komentarz 28 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Jak dla mnie nie ma przeciwwskazań - nie sądzę, aby Debian był nieodpowiedni. Jeśli nie samo Ubuntu to może jak mówiłem Mint? Bazuje na Ubuntu, popularna dystrybucja.
komentarz 28 stycznia 2018 przez Alone_in_the_Dark Obywatel (1,860 p.)

@V3ntu,

przy instalacji ubuntu z jakiego nośnika starasz sie zainstalowac system? Jeśli z pendriva nagraj obraz systemu na plyte, jesli z nosnika cd, stworz bootowalnego pendriva może uda się rozwiazac problem,

ewentualnie możesz jeszcze sprawdzić linux Elementary

komentarz 28 stycznia 2018 przez V3ntu Początkujący (290 p.)
Eeem tak źle to napisałem, próbowałem go zainstalować z zbootowanego pena i z płytki i instalacja sie zawieszała mimo pobrania z różnych źródeł i innych wersji

Dziękuje za radę chłopaki i uświadomienie mnie :P

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 630 wizyt
+2 głosów
9 odpowiedzi 3,239 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez LEON1402 Początkujący (290 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...