• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zdarzenie c++

0 głosów
180 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2018 w C i C++ przez Niebieski_Zerg Użytkownik (550 p.)

Witam, przeglądając przykład ze strony: https://www.codeguru.com/cpp/cpp/cpp_mfc/events/article.php/c4075/How-to-Work-with-Events-in-a-C-Class.htm, nie za bardzo rozumiem zapis jednej z linijek kodu w przykładzie:

void (*iChange)(int &);

Mógłby ktoś mi wyjaśnić co to za zapis?  Myślałem wcześniej że jest to deklaracja wskaźnika, lecz ten int mi nie daje spokoju. Z góry dzięki za odp :D

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 28 stycznia 2018 przez draghan VIP (102,850 p.)
Jest to wskaźnik na funkcję, niezwracającą wartości i przyjmującą jako parametr referencję do zmiennej typu int.
komentarz 28 stycznia 2018 przez Niebieski_Zerg Użytkownik (550 p.)
O dzięki bardzo za wytłumaczenie :D
komentarz 28 stycznia 2018 przez draghan VIP (102,850 p.)

Taka mała wskazówka: w standardzie C++ istnieje coś takiego jak std::function - lekka klasa szablonowa, działająca jak wskaźnik na funktor (lambdę, funkcję, obiekt funkcyjny - słowem: cokolwiek co da się wywołać).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 73 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2018 w C i C++ przez Perseusz Bywalec (2,180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 56 wizyt
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

62,291 zapytań

108,414 odpowiedzi

226,329 komentarzy

34,965 pasjonatów

Przeglądających: 242
Pasjonatów: 13 Gości: 229

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...