• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Symfony docker

Object Storage Arubacloud
0 głosów
604 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2018 w PHP przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
Witam, w świecie programowania jestem dość początkujący i biorę się do pierwszego projektu grupowego. Przeglądając rożne blogi znalazłem dockera. Ludzie pisali tam ze jest on zbawieniem a w pracy w grupie to juz ogóle. Wiec po takich zapowiedziach postanowiłem to przetestować.  Zrobiłem prosty serwer nginx ale za cholerę nie mogę odpalić w tym symfony. Jak to trzeba zrobić ? Ma ktoś może takiego boilerplate na swoim dysku ? A może w ogóle dać sobie z tym spokój ?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 28 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 28 stycznia 2018 przez Szymon Ciompała
 
Najlepsza
Docker jest po prostu wygodny, bo nie trzeba konfigurować środowiska u każdego (które przecież dla różnych aplikacji może być kompletnie inne), a sklonować repozytorium z nim, wpisać jedno polecenie i wszystko/część przygotuje się samo.

Nie za bardzo rozumiem jaki masz dokładnie problem. Z konfiguracją vhosta Nginxa pod Symfony? Gotowiec pokazany w dokumentacji Symfony: https://symfony.com/doc/current/setup/web_server_configuration.html#nginx
komentarz 28 stycznia 2018 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)

Problem mam taki ze jakoś nie potrafię w ogóle tego spiąć w całość i w ogóle nie działa mi nic angry.  Doszło nawet do tego ze tak zagrzebałem ze musiałem dockera przeinstalować.

komentarz 28 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
A co dokładnie robisz? Bo ciężko coś więcej pomóc na "w ogóle nie działa" :P

Najszybszą metodą na postawienie kilku powiązanych ze sobą usług jest chyba docker-compose, ja z niego najczęściej korzystam. Prosty przykład np. tutaj: https://github.com/awaluk/pasjaonline.pl/blob/master/docker-compose.yml - 'www' to Apache z PHP, 'db' to MySQL. Każda usługa jest osobnym kontenerem, ale dzięki compose można tym razem sterować i łatwo umożliwić im wzajemnie widzenie się. Zawsze można też pisać własny obraz, tzn. wziąć np. czystego Debiana i tam ręcznie wszystko instalować.
komentarz 28 stycznia 2018 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
webapp:
  image: webdevops/php-nginx:ubuntu-16.04
  volumes:
    - ./public/:/app/
  working_dir: /app/
  restart: on-failure:5
  ports: 
    - 127.0.0.1:8002:80

Zrobiłem coś takiego wzorując się na jakimś poradniku tylko ze to nie działa 

 

komentarz 28 stycznia 2018 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)

@Arkadiusz Waluk,  pobrałem i odpaliłem ten projekt z twojego gita i niby wszystko było dobre ale po wejściu w localhosta wyskakuje ze nie może załadowac autoloadera composera. W moim po paru przeróbkach wyskakuje cos podobnego jak to naprawić ?

 

komentarz 28 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Ciężko określić co nie działa, ale raczej cała aplikacja powinna być wrzucona do kontenera (volumes) a nie sam katalog public (bo reszta plików też jest przecież potrzebna). Poza tym masz Nginxa ustawionego tak, aby czytał root directory z tego katalogu /app do którego doczepiania jest aplikacja?

Jeśli chodzi o to z mojego repozytorium to może po prostu nie zrobiłeś composer install...? Wtedy nie ma autoloadera to i nie może go załadować.
1
komentarz 28 stycznia 2018 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
Kurde faktycznie, już dzisiaj nic nie myśle ;P daje sobie z tym spokój na razie. Dzieki za pomoc :)
komentarz 29 stycznia 2018 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)

@Arkadiusz Waluk,  mam jeszcze jedno pytanko, odpaliłem symfony 4 w dockerze wszystko smiga, ale ze szybko musze zrobić aplikacje wole jeszcze zostać przy 3.4. No i po odpaleniu tej wersji wyskakuje 502 Bad Gateway. Szukałem rozwiązanie w necie ale żaden z podanych sposobów nie działa. Miałeś może podobny błąd ? Mój docker-compose http://wklej.org/id/3358016/ a konfig nginxa skopiowany z docsa 

komentarz 29 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Nie miałem, same różnice wersji Symfony raczej nie powinny być problemem w Dockerze.

Skopiowałeś konfigurację Nginxa wprost z dokumentacji? Bo widzę w niej:

fastcgi_pass unix:/var/run/php7.1-fpm.sock;

A z kolei w Twoim obrazie Dockera widzę PHP CLI i to jeszcze 7.0. Więc na moje oko to nie ma prawa zadziałać, nie wiem co robiłeś wcześniej.

komentarz 29 stycznia 2018 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
Tak, jest w dokumentacji, czyli jak zamienię w kontenerze php na tamto z konfiguracji to powinno zadziałać?
komentarz 29 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Powinno, jeśli będzie dobra ścieżka do tego PHP sock. Do tego wydaje mi się jeszcze, że brakuje dołączenia usługi php w usłudze web (links). Jak coś to widzę, że mam jeszcze działający przykład z Nginxem, możesz podpatrzeć: docker-compose, vhost.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 155 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2018 w PHP przez Ciapuch Obywatel (1,040 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 156 wizyt
pytanie zadane 19 września 2021 w Systemy operacyjne, programy przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 244 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2018 w Inne języki przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...