• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JWT PHP Json Web Token w PHP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
772 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2018 w PHP przez michal Mądrala (5,560 p.)
Witam, mam pytanie czy znacie jakieś artykuły z ciekawymi informacjami na temat JWT gdzie jakoś to w miarę prosto jest wytłumaczone? Chcę zrobić jakieś proste API w PHP żeby się tego nauczyć i tutaj nasuwa się pierwsze pytanie, czy żeby użyć JWT w PHP muszę używać jakiegoś frameworka, czy mogę w jakiś sposób zrobić takie API z JWT w czystym PHP. Wszelkie sugestie mile widziane.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Naturalnie możesz wykorzystać JWT w czystym PHP. Nie wiem jednak skąd ta niechęć do frameworków.

Najlepiej użyć jakiegoś pakietu z gh np tego.

komentarz 28 stycznia 2018 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Hmm nie chodzi tutaj o niechęć do frameworkow, tylko chciałbym w jak najprostszy sposób zrozumieć JWT, a druga kwestia jest taka ze jakoś nie bardzo rozumiem kwestje związane z composer, a czysty php nawet ogarniam. Chcę napisać apkę w angularze, i to tego zrobic api w php z JWT i dlatego takie moje pytanie. Co polecał byś do php do zrobienia takiego api, które służyło by do logowanie, rejestracji i ogólnie do obsługi bazy danych? Laravel ? Czy coś innego ?  Mam jeszcze pytanko czy znasz może jakieś artykuły w któryc w miare jasno można poczytać jak to jest z tymi pakietami zależności, composerem, itp.  ?
komentarz 28 stycznia 2018 przez lapacz.kornel Mądrala (6,930 p.)

Ja bym do naprawdę małych rzeczy polecił Slim lub Lumen.

0 głosów
odpowiedź 2 lutego 2018 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Czy ktoś jeszcze może coś doradzić  ?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,098 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2019 w JavaScript przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 182 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 403 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2021 w JavaScript przez HowToIT Początkujący (290 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...