• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Liczby pseudolosowe- problem.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
378 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2018 w C i C++ przez luksonik Nowicjusz (120 p.)
Potrzebuję pomocy, program nie losuje pseudolosowych liczb.

#include <iostream>
#include <ctime>
#include <cstdlib>

using namespace std;

int main()
{
    int n;
    srand(time(NULL));
    n=rand()%20;
    cout<<n;

    return 0;
}

 

Kod jest w porządku, podczas uruchamiania  wyskakuje komunikat że pętla uruchomiła się 4mln razy bez wyświetlenia żadnego znaku. Kilkanaście razy usuwałem program i nic nie pomaga...

http://scr.hu/0lfz/14ed6 - co jest moja wersja code blocks'a. Zainstalowałem pełną wersję i nie wiem na prawdę w czym jest błąd. Mógłby ktoś pomóc, byłbym wdzięczny.

 

Podobny problem pojawiał się z funkcjami getch, exit 0. Podejrzewam że biblioteka cstdlib nie działa tak jak ma działać.
komentarz 27 stycznia 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

 podczas uruchamiania  wyskakuje komunikat że pętla uruchomiła się 4mln razy

komentarz 27 stycznia 2018 przez luksonik Nowicjusz (120 p.)
komentarz 27 stycznia 2018 przez Kacpermysza Obywatel (1,040 p.)

@luksonik, Rozumiem że chodzi o to że nie wyświetla się nic w terminalu w ramach biblioteki iostream?  

komentarz 27 stycznia 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
to nie ilość uruchomień pętli tylko kod błędu (chyba)
komentarz 27 stycznia 2018 przez luksonik Nowicjusz (120 p.)

@Kacpermysza, tak

 

komentarz 27 stycznia 2018 przez Kacpermysza Obywatel (1,040 p.)
Przepraszam, ale nie widzę żadnego kodu błędu. Nie rozumiem problemu :/ Jedyne co nie działa według Twojego zrzutu jest to że nie wyświetla wyniku. Kod z góry mówię, że jest poprawny, sprawdziłem.
komentarz 27 stycznia 2018 przez luksonik Nowicjusz (120 p.)
Tak wiem że działa,wstawiłem najprostszy możliwy kod, problem jest w tym że w każdym kodzie gdzie użyte jest losowanie liczb, kompilator nie wyświetla niczego na ekranie.
komentarz 27 stycznia 2018 przez Kacpermysza Obywatel (1,040 p.)
Instalowałeś program w wersji full? Odinstaluj go, po czym usuń wszystkie pozostawione przez niego foldery + wyczyść rejestry z tego programu. Zainstaluj ponownie w wersji full. Tworząc projekt pamiętaj o wybraniu C a nie C++ (przypadkowo mogłeś kliknąć dalej). Sprawdź ten kompilator, czy jest wybrany taki jaki powinien być.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 27 stycznia 2018 przez Zer0AlmostNull Obywatel (1,060 p.)
Proponuje pobrać wersje programu od pana Mirosława i zobaczyć czy działa. Jeśli nie to ja bym odinstalował i zainstalował ponownie code blocksa lub zreinstalować bibliotekę cstdlib. Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 445 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 827 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2017 w C i C++ przez pokrywa1 Użytkownik (990 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 701 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2016 w C i C++ przez Szymon Ciamaga Obywatel (1,980 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...