• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Początki animowania

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
193 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2018 w Grafika i multimedia przez Michał Romańczyk Początkujący (430 p.)
Jestem uczniem więc nie mam za dużo czasu i chciałbym zrobić prostą kreskówkę animowaną. Czy długo będę uczył się robić animacje? Czy długo bym robił animacje 2d żeby powstał odcinek 15-20 minutowy? Załóżmy że głowne postacie mamy zrobione. Czy mógłbym zarabiać jakoś na tej kreskówce. Chodzi, żeby zarobić na niej w jakiś sposób na nowy komputer, tablet graficzny itd. a nie zostac milionerem z kreskówki :) . Jak można zarabiać to w jaki sposób? (yt odpada)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 stycznia 2018 przez Kacpermysza Obywatel (1,040 p.)
Proponuje na początku program "Pivot" darmowy prosty do obsługi i do tego przyjemny :)

Jeśli chcesz zarobić na tym prawdziwe pieniądze zasmucę Cię.... musisz najpierw zainwestować w siebie. Poucz się zobacz czy to jest dla Ciebie, dobrą animacje, która wyróżniała by się na tle konkurencji, wykonać jest ciężko, a szczególnie jak nie opanowało się żadnego programu graficznego ;) Zobacz przeze mnie zaproponowany program zacznij od tego, pamiętaj że to tylko moja osobista propozycja może Tobie to rozwiązanie nie przypadnie do gustu.
komentarz 27 stycznia 2018 przez Michał Romańczyk Początkujący (430 p.)
Dobrze zaczne od tego, a w tym pivocie mozna tworzyc caly szkielet?
komentarz 27 stycznia 2018 przez Michał Romańczyk Początkujący (430 p.)
Przy okazji chciałem też pocwiczyć grafikę a jak bym opanował pivota to do jakiego programu dążyc do robienia kreskówki
komentarz 27 stycznia 2018 przez Kacpermysza Obywatel (1,040 p.)

@Michał Romańczyk, Co rozumiesz  przez szkielet? Możliwe jest m.in dodawanie tła, dodawanie nowych postaci oraz wiele innych rzeczy. Jest to dość rozbudowy program. Mam nadzieję że o to chodzi ;) 

Co do drugiego komentarza to przede wszystkim musisz "wyrobić" sobie rękę do grafiki (jak e-sportowiec do gier) . Spróbuj darmowym programem "Gimp". Nie musi to być na początku stricte kreskówką, warto wykształcić na początku ogólne zdolności graficzne (takie pewnego rodzaju zrozumienie grafiki, z czym to się ogólnie je, jak wygląda etc.). Program "gimp" jest bardzo dobrze wspieranym programem pod względem materiału czy dokumentacji. Internet posiada masz mnóstwo materiałów do nauki (również po Polsku), więc masz ułatwienie co do startu ;). Może inny graficy wypowiedzą się bardziej szczegółowo na ten temat :) 

+1 głos
odpowiedź 27 stycznia 2018 przez Duzid Użytkownik (600 p.)
Animacja na zamówienie. Musisz zrobić sb jakieś portfolio ogłosić się gdzieś. Czy długo zajmie nauka nw ale myślę że wyznacznikiem twoich umiejętności będzie porównanie z innymi pracami np. na fb gdzie jest ich pełno czy choćby yt

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 847 wizyt
pytanie zadane 12 października 2017 w C i C++ przez Dawid98 Użytkownik (830 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 310 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Leonardo Użytkownik (770 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 211 wizyt
pytanie zadane 22 września 2020 w Inne języki przez Filip.D Początkujący (280 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...