• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Makro do excela z funkcją jeżeli.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,393 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2018 w Visual Basic przez pandorinium Nowicjusz (120 p.)

Mam do was gorącą prośbę. Jestem początkujący w kwestiach makr w excelu, a będą mi teraz potrzebne. W końcu warto sobie ułatwiać zycie. :)

Mam plik w formacie csv 

Składa się z 14 kolumn i zależnie od miesiąca z róznej ilości wierszy. Najpierw muszę w jednej kolumnie zmienić kropki na przecinki, potem usuwam niepotrzebne kolumny, dodaję tytuł w jednej komórce i najważniejsza kwestia na końcu. Mam funkcję jeżeli komórka zawiera słowo uznanie to zwraca wartość z innej komórki, jeżeli fałsz to mnożymy razy -1 aby ta kwota była z minusem. Zrobiłem dwie funkcje jeżeli w jednym tak aby w sytuacji pustej komórki wynikiem była też pusta komórka, bo inaczej excel wstawiał mi cyfrę 0. Ale chciałbym zbudować z tego pętlę, bo na teraz udało mi się tylko gdy wpisuję każdą komórkę. Oczywiście tak też by mogło zostać, bo makro działa, ale ten kod jest taki długi, około 50 wierszy, a mógłby być ładniejszy :)

 

Sub Idea3()
Dim Komorka As Range

   For Each Komorka In Range("H2:H200")
        Komorka = Replace(Komorka, ".", ",")
   Next Komorka
   
    Columns("B:B").Delete
    Columns("B:B").Delete
    Columns("B:B").Delete
    Columns("B:B").Delete
    Columns("B:B").Delete
    Columns("B:B").Delete
    Columns("C:C").Delete
    Columns("D:D").Delete
    Columns("F:F").Delete
    
    Range("F1").Value = "Kwota płatności"
    
    ActiveCell.FormulaR1C1 = _
        "=IF(RC[-1]=""uznanie"",RC[-4],IF(RC[-1]="""","""",RC[-4]*-1))"
    Range("F2").Select
    ActiveCell.FormulaR1C1 = _
        "=IF(RC[-1]=""uznanie"",RC[-4],IF(RC[-1]="""","""",RC[-4]*-1))"
    Range("F3").Select
    ActiveCell.FormulaR1C1 = _
        "=IF(RC[-1]=""uznanie"",RC[-4],IF(RC[-1]="""","""",RC[-4]*-1))"
    Range("F4").Select
End Sub

 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 89 wizyt
pytanie zadane 20 września 2023 w Visual Basic przez magda_19 Gaduła (3,080 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 95 wizyt
pytanie zadane 21 września 2023 w Visual Basic przez magda_19 Gaduła (3,080 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 203 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2020 w Visual Basic przez ZenekMarjewka Nowicjusz (120 p.)

92,543 zapytań

141,386 odpowiedzi

319,500 komentarzy

61,929 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...