• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie wiem jaki laptop wybrać

Object Storage Arubacloud
–4 głosów
6,516 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez zinka Nowicjusz (160 p.)
Hej. Zastanawiam się nad kupnem laptopa. Jestem studentką i wygodniej byłoby mi mieć laptopa. Bo w domu mam stacjonarny ale jest mi bardziej potrzebny na stancji. I postanowiłam zakupić laptopa. I teraz pytanie. Bo niestety ale mam ograniczony budżet a chciałabym żeby laptop troszkę mi posłużył. Lepiej kupić nowy czy używany ale w dobrej cenie?
komentarz 26 stycznia 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Mianowicie jaki budżet i jakie zastosowania nie licząc oglądania filmów czy korzystania z MS Office?
komentarz 9 lutego 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
komentarz 11 lutego 2018 przez zinka Nowicjusz (160 p.)

@CzikaCarry, tak gdzieś do 1500zł. Zastosowanie standardowe takie, typu internet, ms office itp. 

komentarz 11 lutego 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
Nadal zero informacji, choćby rozmiar.
komentarz 20 lutego 2018 przez zinka Nowicjusz (160 p.)
15 cali? ja się nie znam. taki normalny wielkościowo. Za mały też nie może być bo jednak źle będzie mi na przykład seriale/filmy oglądać
komentarz 20 lutego 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
Napisz na forum wg. ankiety to coś doradzę znając konkrety, czy będzie podpinany do monitora lub TV wtedy może wystarczy 14,x".
komentarz 20 lutego 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)

@zinka,

Taki "normalny" według Ciebie, to jest właśnie z ekranem 15-calowym. To jest powszechnie obowiązujący standard (prawie wszystkie tablety tak mają). Jest to duży ekran. Filmy ogląda się jak w kinie.

komentarz 20 lutego 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Tablety to mają od 6" do 11", laptopy są od 12,5" do 17,3" do 21" są tylko kombajny klasy DTR. Co do filmów to wolę TV 49" wink

Matryce w laptopach i monitorach - jaką wybrać do grafiki a jaką do grania?

Podrzuć więcej informacji - po to powstała ankieta, lub przejrzyj w tym dziale podobne tematy.

komentarz 1 marca 2018 przez zinka Nowicjusz (160 p.)
tablet odpada, zdecydowanie laptop. no taaki zwykły. ja nie wiem jak to określić bo się na tym nie znam.
komentarz 27 marca 2019 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)

@zinka, idź do sklepu i popatrz jakie są i sobie jakiś wybierz.

7 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 lutego 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Na takie pytanie nie ma prostej odpowiedzi, bo wybór jest przeogromny. Trudno byłoby nawet wskazać jakąś konkretną firmę - bo zwykle są to wielkie, światowe marki. Myślę, że każdy laptot w cenie do 1500 będzie się nadawał do Twoich potrzeb (normalnych, przeciętnych) i będziesz z niego zadowolona. Nie musi to być wcale laptop z dyskiem SSD, bo w tej cenie nie kupisz. Wystarczy zwykły dysk, nawet do 500 GB. Ważne, żeby miał możliwie przyzwoity procesor.

Wejdź do jakiejś dużej galerii typu: SATURN. MEDIA MARKT, i sama wybierz. Musi Ci się podobać kształt, kolor i obudowa. Ważnymi elementami są: ekran i klawiatura. Są dwa rodzaje ekranów: błyszczące i matowe. Ja bym wybrał błyszczący, ponieważ daje lepszy obraz i bardziej wyraziste kolory. Ekran powinien mieć dobrą rozdzielczość (zwróć na to uwagę). Klawiatura powinna być miękka, bezgłośna, i mieć ładny, wyraźny opis czcionki. Ot i wszystko!

P.S. Odradzał bym kupno uźywanego laptopa, z różnych względów.
komentarz 13 lutego 2018 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
A ja bym z kolei wybrał matowy ekran, bo laptop za 1500 zł i tak nie będzie mieć dobrych kolorów, a błyszcząca matryca tylko sprawi, że na 99% będzie zaniebieszczony ekran. A na matowym lepiej widać bo się nie odbija.

Za 1500 zł można kupić laptop ze 128GB SSD, i moim zdaniem nawet lepiej wziąć Celeron/Pentium + 128GB SSD niż lepszy Pentium/i3 + 500 GB HDD. W gry i tak się nie pogra tak samo na Celeronie jak i na i3, a w przeglądaniu internetu i worda różnicy nie będzie.
komentarz 13 lutego 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Jakość ekranu i kolorów mało zależy od ceny laptopa, bardziej od producenta. Mój kolega kupił laptop za 1200 zł firmy ASUS, który miał bardziej doskonałe, wyraziste kolory, niż mój dużo droższy, za kilka tysięcy, od innego producenta. Oczywiście przy błyszczącej matrycy jest pewien problem z odblaskami, ale z tym można sobie łatwo poradzić zmieniając kąt padania światła. Z zanieczyszczeniami, kurzem też nie ma większego problemu.

(Do pracy wybitnie profesjonalnej, gdzie przed ekranem siedzi się po kilkanaście godzin, lepsza jest matryca matowa).
0 głosów
odpowiedź 17 lutego 2018 przez zinka Nowicjusz (160 p.)
Ja to się za bardzo nie znam na laptopach wiec mogę jedynie powiedzieć, ze chciałabym taki normalny wielkościowo. Takie 15,6 cala coś takiego. Znajomy mi wspominał, że w tej kwocie mogę kupić jakiś dobry np używany. Ale cieżko trafić. Tylko problem w tym, ze ja się nie znam
0 głosów
odpowiedź 1 marca 2018 przez M52B28 Początkujący (260 p.)
Cześć,

Przy takim budżecie polecam zakup poleasingowego sprzętu + nowy dysk ssd. Sprzęty poleasingowe są przewidziane dla biznesu --> były drogie w momencie zakupu i są to mocne, wykonane z dobrych materiałów laptopy. Ja często kupuję "pod kogoś" właśnie takie komputery i bardzo je sobie chwalę. Napisz do mnie na pw - pomogę Ci. Nie będziemy zaśmiecać linkami forum.
0 głosów
odpowiedź 1 marca 2018 przez kingkushlee Gaduła (3,960 p.)
Kup z matową matrycą (będziesz lepiej widzieć ekran na wykładach). Co do karty graficznej: karty nie potrzebujesz, więc wybierz zintegrowaną (zaoszczędzisz 100-250zł). Co do procka to też nie potrzeba nawet I3. Celeron lub Pentium wystarczy. RAM 4GB - 8GB (ale w tym budżecie propozycji z 8GB chyba nie znajdziesz).

Tutaj masz propozycję z nowym Windowsem i małym ekranem:

https://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-300s-11ibr-80ku005vpb-1639226/

2 propozycja (większy ekran)

https://www.morele.net/laptop-hp-14-bp004nw-2ct69ea-4-gb-ram-500gb-hdd-windows-10-home-pl-1525288/

W tym drugim wybierz system Windows 10 Home PL.
0 głosów
odpowiedź 16 maja 2018 przez Marksun2 Nowicjusz (140 p.)

Wiadomo, że laptop będzie dużo bardziej wygodniejszą opcją. Na studiach raczej nie potrzebujesz jakiegoś super komputera, no chyba że do gier  :D Zobacz sobie tą propozycje od Della https://gigam.pl/laptop/1239-laptop-dell-inspiron-5370-133-fhd-i3-7130u-4gb-128ssd-w10h-1ynbd1ycar-silver-5397184073124.html Nie jest wcale taki drogi, niewiele ponad 2k, a wnętrzności ma bardzo konkretne. Powinien na pewno sprostać Twoim wymaganiom

0 głosów
odpowiedź 16 maja 2018 przez Tytanohinoid Początkujący (370 p.)
Cześć

Jeśli potrzebujesz laptop do pracy, a nie np. do grania, to polecam coś z serii Dell LATITUDE. Osobiście mam model E6410. Kupiłem go od firmy, która robiła modernizację sprzętu w firmie i sprzedawała stary. Jak kupowałem ten laptop to już miał 4 lata, ja mam go już ponad 3. Jedyne co w nim zrobiłem to dołożyłem RAM'u (nie liczę tutaj formatów i czyszczenia/pasty termoprzewodzącej). Zapłaciłem około 600zł.  Było warto.

Rozglądnij się po OLX'ie i innych Allegrach, często trafiają się takie oferty.

Pozdrawiam
–1 głos
odpowiedź 26 stycznia 2018 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Bardzo mało precyzyjny post:

- ile dokładnie masz pieniędzy

- z Windowsem czy bez Windowsa (400 zł różnicy)

- nawet jak kupisz laptop za 20k to nie wiadomo czy "trochę posłuży" dzisiejszej elektronice nie da się zaufać nigdy w 100%, trzeba mieć po prostu szczęście tak jak we wszystkim w życiu.

- nie napisałaś żadnych szczegółów jakie cechy laptopa są dla Ciebie interesujące

- W cenie <1500 zł raczej lepiej kupić używany, najlepiej z SSD.

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 1,273 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 325 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 417 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Krystek102 Bywalec (2,440 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...