• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak działają konwertery plików online?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
5,426 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Alex.Cooper Początkujący (280 p.)
Dobry wieczór

Z powodu nadmiaru czasu naszło mnie,  pewnie dla większości mało istotne, pytanie. A mianowicie jak działa konwerter online do przetwarzania plików np. Pdf np. http://pdfjoiner.com/pl/. Tzn. Czy naprawdę wszystkie pliki są usuwane, czy jednak gdzieś są przechowywane i ktoś znający się na rzeczy potrafił by wyciągnąć pliki?

Jeżeli ktoś będzie miał wolna chwile, będzie mi miło jak rozwieje moje wątpliwości.

Pozdrawiam
komentarz 26 stycznia 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
To chyba wiedzą tylko twórcy strony :)

Jeśli stronę prowadzi jakaś firma, to z dużą dozą prawdopodobieństwa ma regulaminie zawarte na co użytkownik wyraża zgodę korzystając z konwertera. Jeśli nie ma tam nic o przechowywaniu PDF'ów, to możesz być pewny jedynie tego, że w razie przechowania takich danych przez firmę (oczywiście jeśli zostanie na tym przyłapana) zostanie ukarana wysoka grzywną lub prezes pójdzie siedzieć. Niczego więcej. Nie wiesz co się dzieje z Twoimi danymi, więc pamiętaj - bądź uważny.
komentarz 26 stycznia 2018 przez Alex.Cooper Początkujący (280 p.)
Na stronie nie widnieje żaden regulamin jedynie ta informacja :

"Wszystkie dane/pliki przedstawione zostaną usunięte po jednej godzinie.

© 2017 Mediafox Marketing s.r.o."

Czy można wierzyć takiemu komunikatowi?
komentarz 26 stycznia 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Tak jak mówiłem, można wierzyć że odpowiednie służby zareagują w razie znalezienia plików przetrzymywanych dłużej niż godzinę. Oczywiście nie oznacza to, że przez tą godzinę nikt nie będzie przeglądać Twoich plików.
komentarz 27 stycznia 2018 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)

@CzikaCarry Nie ma żadnych podstaw, aby jakiekolwiek służby reagowały na to, że jakieś pliki są przetrzymywane dłużej niż zadeklarowaną godzinę.

komentarz 27 stycznia 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
komentarz 27 stycznia 2018 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Proponuję przeczytać ze zrozumieniem podlinkowany artykuł ;)
komentarz 27 stycznia 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

To raczej ja powinienem Tobie to zaproponować.

2) abonent lub użytkownik końcowy, po otrzymaniu informacji, o których mowa w pkt 1, wyrazi na to zgodę;

Abonent lub użytkownik strony w tym wypadku zgadza się z warunkami przedstawionymi w regulaminie ("wyraża zgodę") które mówią o przetrzymywaniu danych przez godzinę. 

komentarz 27 stycznia 2018 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Przeczytaj całość i zwróć uwagę na ustęp 3.

Strona nie posiada regulaminu (a powinna). Zapis w stopce strony do niczego nie zobowiązuje, lecz inną kwestią jest czy wprowadza w błąd czy nie.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 stycznia 2018 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Może ktoś później mnie poprawi, aczkolwiek tworzyłem PDF'y w mojej aplikacji z wypełnionych przez użytkownika pól (inputów). PDFa mógł później pobrać, ale pliki nigdy nie są generowane/przechowywane na serwerze. Tak więc wydaje mi się, że i w tym wypadku konwersja zachodzi poprzez jakieś funkcje/biblioteki i wypluwa od razu użytkownikowi.
0 głosów
odpowiedź 26 stycznia 2018 przez Mikołaj Kawczynski Dyskutant (9,160 p.)
W Tym przykładzie co podałeś pliki są przesyłane na serwer, tam konwertowane i odsyłane użytkownikowi w pożądanym rozszerzeniu. A to czy administracja przechowuje pliki to zależy od nich może w regulaminie będzie coś napisane.
komentarz 26 stycznia 2018 przez Alex.Cooper Początkujący (280 p.)
Na tej akurat stronie ma regulaminu, ale z ciekawości napisałam nazwę firmy i wyświetlił mi się inny konwerter już z takim regulaminem

"JAKIE OSOBISTE INFORMACJE ZBIERAMY?

DOCPDF.COM zbiera informacje nieosobowe podczas odwiedzania naszej strony internetowej (DOCPDF.COM). Dane te obejmują Twój adres IP, adres IP i URL strony internetowej, która wysłała cię na stronę główną DOCPDF.COM, plik cookie przeglądarki i typ przeglądarki. Te dane są automatycznie rejestrowane w naszych dziennikach serwera i służą do zarządzania witryną internetową, śledzenia użytkowania i ulepszania witryny i usług DOCPDF.COM.

Gdy korzystasz z usług DOCPDF.COM, wszystkie przesłane informacje, przesłane dane i wyniki użytkowania będą przechowywane na serwerze WWW przez maksymalnie 1 godzinę wyłącznie dla Twojej wygody.

Nie będziemy sprzedawać, wynajmować ani w inny sposób dystrybuować danych osobowych stronom trzecim."
komentarz 26 stycznia 2018 przez Mikołaj Kawczynski Dyskutant (9,160 p.)
Czyli cachuja to co przesłałeś do 1h. Masz odpowiedź.
komentarz 26 stycznia 2018 przez Alex.Cooper Początkujący (280 p.)
czyli można to uznać za w miarę bezpieczne urządzenie?
komentarz 26 stycznia 2018 przez Mikołaj Kawczynski Dyskutant (9,160 p.)
Nie. Nie mają SSL dodatkowo musisz ufać na słowo administratorom, transferować dane przez internet i liczyć iż nie będą mieć włamu/błędu. Bezpieczne to takie które jest OpenSource albo znanej firmy i pracuje lokalnie na twoim komputerze nie przesyłając dokumentów przez internet. Gdyby tam był SSL i firma jakaś znana to było by to średnio bezpieczne.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 640 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2017 w JavaScript przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 157 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez RablamS Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 271 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2017 w JavaScript przez dkarski Obywatel (1,610 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...