• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zrobić plik .exe WxWidget C++

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,402 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2018 w C i C++ przez loloman123 Nowicjusz (150 p.)
Witam potrzebuję rady od kogoś kto używał biblioteki wxWidgets i tworzył sobie plik .exe

Napisałem program przy użyciu tej biblioteki(jest to gra) i żeby ją gdzieś odpalić musi ta osoba mieć wxwidget i codeblocksa na kompie.
Chciałbym utworzyć plik .exe tej gry lecz kompletnie nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać bo nigdy tego nie robiłem. Internet na ten temat milczy.

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć od czego zacząć?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 stycznia 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
wybrane 28 stycznia 2018 przez loloman123
 
Najlepsza
Pliki wykonywalne (zakładając poprawną kompilację) powinieneś znaleźć w folderze bin projektu. Powinieneś wtedy kompilować wersję Release (czyli gotową do dystrybucji), wersja Debug nie jest stworzona do rozprowadzania i może powodować błędy poza środowiskiem programistycznym. Do pliku należy potem dołączyć wszelkie pliki (np. DLL), które program wymaga, i taki zestaw możesz już udostępniać innym.
komentarz 27 stycznia 2018 przez loloman123 Nowicjusz (150 p.)

W folderze bin mam tylko i wyłącznie folder Debug a w nim plik.exe mojej gry który powstaje za każdym razem jak skompiluje program w codeblocks
Nie mam wersji Release i nie wiem jak ją stworzyć :/

Po próbie uruchomienia wersji Debug wyskakuje następujący błąd:

 


1
komentarz 27 stycznia 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Na górze okna powinieneś mieć Build target. Wybierz z menu Release. Oczywiście sprawdź ustawienia kompilacji i linkowania, czy są poprawne dla wersji Release.
komentarz 28 stycznia 2018 przez loloman123 Nowicjusz (150 p.)

Dzięki za ciągnięcie tematu, zależy mi żeby rozwiązać problem :/ 

Udało mi się skompilować wersję Release. Dorzuciłem też jakieś biblioteki .dll które znalazłem w folderze gdzie instalowałem wxWidgets.
Gra odpala się w takiej formie jak niżej załączyłem. Tworzy prawidłowo pliki tekstowe do zapisu gry i wypełnia je, ale po chwili wiesza sie i trzeba wyłączyć z procesów. No i grafika kompletnie nie działa. 
Także załączam 2 screeny jak wygląda gra po odpaleniu i screen bibliotek które wrzuciłem do folderu release.

Dodam jeszcze, że nie zastosowałem się do 1 z Twoich porad.
Nie sprawdziłem ustawień kompilacji i linkowania czy są one poprawne dla wersji Release, bo nie za bardzo rozumiem co masz na myśli. Po prostu wybrałem wersję Release i skompilowałem.

Mógłbyś szerzej rozwinąć jakie to są ''poprawne ustawienia'' kompilacji i linkowania? Ewentualnie skąd zdobyć informacje jak to poprawnie ustawić.

 

komentarz 28 stycznia 2018 przez loloman123 Nowicjusz (150 p.)
Cofam wypowiedź. Wystarczyło dołączyć oczywiście pliki graficzne z których korzysta gra :D
Dzięki za pomoc wszystko działa jak należy.
+1 głos
odpowiedź 26 stycznia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Jeśli wxWidgets jest w DLL-kach, to musisz wszystkie wymagane biblioteki dorzucić do katalogu z exekiem. Jeśli nie chcesz łączyć dynamicznie, to projekt powinien używać statycznych wersji bibliotek.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,038 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2017 w Python przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 1,432 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2021 w Python przez Bertix Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 567 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...