• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

zrobić bez tablic ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
211 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2018 w C i C++ przez Artur313 Użytkownik (790 p.)

Witam mam pytanie ponieważ próbuje i mi nie wychodzi a mianowicie potrzebuje zrobić test chciałem  się wzorować na tym quizie :

https://youtu.be/h2Taf16gQDI
problem polega na tym że nie mogę korzystać z tablic i pytanie brzmi czy da się to zrobić zrobić bez użycia tablic bo mi nie przychodzą żadne pomysły do głowy jakby to można było zrobić   

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 stycznia 2018 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
edycja 26 stycznia 2018 przez criss

Możesz np. załadować cały plik do bufora w taki sposób:

size_t size;
FILE * file = fopen(_fileName, "rb");

fseek(file, 0, SEEK_END);
size = ftell(file);
rewind(file);
char * buffer = malloc(size);
fread(buffer, 1, size, file);

I wtedy przemieszczać się po załadowanym pliku wiedząc, że linie są rozdzielone znakiem '\n'. Problemem może być tylko wypisywanie takiej linii, bo nie ma bajtu zerowego. Opcją jest wtedy podmiana każdego '\n' w buforze na '\0'. Jeśli plik ma jakieś horrendalne wielkości i nie chcesz ładować całego na raz to oczywiście w analogiczny sposób możesz załadować tylko wybraną część.

Ew. jeśli wiesz, że pytania będą wyświetlane tylko raz każde i po kolei (w tej kolejności jak w pliku), to możesz po prostu na bieżąco czytać odpowiednią liczbę linii za pomocą std::getline. Ale to mniej praktyczne i wolniejsze..

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,301 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2019 w Java przez mn130496 Gaduła (3,530 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,202 wizyt
pytanie zadane 16 września 2021 w Python przez Hajpa Użytkownik (880 p.)
+4 głosów
5 odpowiedzi 479 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2020 w Offtop przez bez_szkoly Nowicjusz (240 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,641 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...