• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Czy programuje się w czystym PHP MVC

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
506 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2018 w PHP przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
zamknięte 25 stycznia 2018 przez `Krzychuu
Witam

Czy mozna programować aplikacje internetowe bez użycia frameworka, w czystym PHP MVC i czy szybko da się nauczyć frameworka ?
komentarz zamknięcia: Dostałem odpowiedź
1
komentarz 25 stycznia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

2-3 dni i opanowałem MVC w czystym PHP...

https://www.udemy.com/object-oriented-php-mvc/

komentarz 25 stycznia 2018 przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
dzięki zobaczę co i jak

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
wybrane 25 stycznia 2018 przez `Krzychuu
 
Najlepsza
Można, a dlaczego by nie? Tylko często to się po prostu nie opłaca, bo we frameworkach ktoś już to wszystko przemyślał, napisał i przetestował. Jednak na pewno warto wiedzieć jak to działa, a nie tylko zrobić coś we frameworku, co da magiczny efekt.

Co do nauki frameworka - "szybko" to pojęcie dość nieokreślone, nie wiem czy dla Ciebie szybko to jest dzień czy miesiąc. A nawet jak będę to wiedział to też nie jestem w stanie stwierdzić na jakim poziomie w PHP jesteś, jak ogólnie idzie Ci nauka nowych rzeczy, ile na to przeznaczysz dziennie czasu itd. Ale myślę że jeśli będziesz chciał i się przyłożysz to się nauczysz.
komentarz 25 stycznia 2018 przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
Co należy znać żeby się nauczyć jakiegoś frameworka?
komentarz 25 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Podstawa to OOP, poza tym może ogólnie trochę o protokole HTTP i wzorcu typu MVC (nawet jeśli framework nie jest do końca MVC to może ułatwić to zrozumienie niektórych kwestii).
1
komentarz 25 stycznia 2018 przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
dziękuje za pomoc :)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 331 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2021 w PHP przez roberto23 Początkujący (270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 260 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2018 w PHP przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 351 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2021 w PHP przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...