• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Po aktualizacji Win 10 mam pastelowe kolory i inna rozdzielczość Idź

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
431 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez MJ36 Użytkownik (670 p.)

Witam, 
Wczoraj zaktualizowałem system Windows 10 

Po aktualizacji wywaliło mi takie kolory jak na zdjęciu poniżej.

Zawiedziony brakiem informacji na temat tego błędu postanowiłem sformatować komputer dysk. W trakcie instalacji zobaczyłem że wszystko wróciło do normy, ale niestety pod koniec instalacji pobrała się znowu ta aktualizacja i wróciłem do punktu wyjścia ;/ 

Przeinstalowałem sterownik do karty graficznej i po odinstalowaniu obraz wrócił do normy ale po instalacji znowu kółko zamknięte ;/ 

Dodam że jak odpalę jakąś grę, to jest wszystko ok. 

 

Karta Graficzna Gtx 760 
Nie korzystam z monitora tylko z TV podpiętego pod kartę graficzna przez HDMI 
Jest to Samsung 32 cale rozdzielczość ustawiona to 1366 x 768 
8 GB Ram 
Procesor Xeon 5450 
Płyta główna Gigabyte 

Proszę o pomoc.

komentarz 25 stycznia 2018 przez Ghost Bywalec (2,930 p.)
W 10 w ustawienia -> aktualizacje -> windows update -> opcje zaawansowane jest opcja znajdź sterowniki do innych produktów (...) zobacz czy masz ją zaznaczoną i w razie czego odznacz i przeinstaluj sterowniki do grafy - może pomóc chyba

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 stycznia 2018 przez MJ36 Użytkownik (670 p.)
Przeinstalowywałem kilka razy sterowniki i bez sterowników do grafiki działa. Zobaczyłem od razu podczas usuwania ręcznie wszystkich możliwych powiązań ze starymi sterownikami do karty że o dziwo pomimo usunięcia sterowników pobierają się one same O.o A więc usunąłem w rejestrze możliwość pobierania aktualizowania stertowników itp. no i  mogłem dopiero wszystko usunąć aby mieć pewność że te sterowniki pobierane przez aktualizacje nie gryzą się z tymi ze strony producenta ale to nie pomogło...

Tak więc sytuacja wygląda następująco obraz 1366 x768 działa bez sterowników od Nvidi ale po instalacji jakich kolwiek sterowników do geforce gtx 760 (próbowałem nawet instalację starych wersji z października) znowu obraz sie rozmywa i nie da sie korzystać na tej rozdzielczości. Kontaktowałem oczywiście sie z kochanym Microsoftem po przez czat i wszystko zostało zrzucone na sterowniki od Nvidi ;/ (pomimo moich pytań że przecież przed ich aktualizacja wszytko działało)

 

Czy macie jakieś pomysły ?
–2 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Dlatego zostaje WIN-7 FOREVER póki nie straci :D za kilka lat wsparcia
komentarz 29 stycznia 2018 przez MJ36 Użytkownik (670 p.)
I chyba to będzie ostateczna decyzja wrócić do WIN-7

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 839 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 164 wizyt
pytanie zadane 3 września 2016 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 661 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...