• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Format - Win 7 PC

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
151 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez TapQu Użytkownik (540 p.)
Mam problem, mam trochę stary komputer, nie pamiętam kiedy był robiony format, a przeglądarka Google Chrome nie chciała się włączyć, postanowiłem ją zreinstalować ale wyskakuje bład szukałem w necie nic nie pomogło.
Internet Explorer nie daje rady otworzyć niektórych stron a jak otworzy nie wyświetla całej zawartości tej strony.
Potrzebuje pomocy, najchętniej zrobiłbym format komputera.
Win-7 PC
Od razu piszę nie mam płyty do instalacji windowsa-7
Ps. jestem młody nie wszystko rozumiem więc prosze o wyjaśnienia czegoś czego mogę nie rozumieć

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2018 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
edycja 25 stycznia 2018 przez marko
Cześć.

Opisz proszę ten "trochę stary komputer" RAM,HDD itp.

Co do win7 będzie potrzebny klucz aktywacyjny.

Płyta zbędna,możesz instalator win7 przygotować na pendrivie.jak to zrobić znajdziesz na tym forum lub w googlach.Zwróć uwagę na wersje systemów obsługujących architekturę 64bit lub 32bit.Nie napisałeś jak "trochę stary" jest Twój komp.
Przemyśl instalację Linuksa(warto).Na tym forum znajdziesz  dużo informacji w temacie.

Warto też przetestować podzespoły tego "trochę starego",przed instalacją innych,nowych systemów.Chodzi o uniknięcie potencjalnych kłopotów podczas instalacji.

Co jeszcze warto? Przeprowadzić konserwację chłodzenia(jeśli nie była robiona),sprawdzenie płyty głównej np.czy nie ma napuchniętych kondensatorów,wyczyszczeni styków pamięci,karty graficznej.

Przy tych czynnościach zalecam ostrożność czyli nic na siłę.

Powodzenia :)
komentarz 26 stycznia 2018 przez TapQu Użytkownik (540 p.)
edycja 26 stycznia 2018 przez TapQu
"Ps. jestem młody nie wszystko rozumiem więc prosze o wyjaśnienia czegoś czego mogę nie rozumieć" :P

Co jeśli win7mam zcrackowany :/ a licencje tak samo :/

8GB Ram HDD nwm co to ;D ale szukam
Procesor AMD Athlon(tm) II X3 450 Processor 3 CPU ~3.2 GHz
64-bit
Model systemu i producent: To be filled O.E.M.
przybl. całk ilość pamięci 4024 mb
GeForce GT 640 ( kijowe chyba xD )

robiłem defragmentacje około 2 tygodnie temu.

Komputer z tego co pamiętam jest starszy od windows-7.

Czym jest lepszy linux od windows ?

( Chciałbym najlepiej system operacyjny pasujący najlepiej do gier :P bo ledwo niektóre chodzą nawet max 25 fps niektóre na niskiej grafice + też mógłby być dobry pod programowanie ( python jeśli ważne ) )

Ps. Mógłbym jakiś kontakt prywatne jak na przykład steam?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 99 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Selo Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,933 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez yELLOW Nowicjusz (120 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...