• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Animacje menu jquerry

0 głosów
63 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2018 w JavaScript, jQuery, AJAX przez afqedart Gaduła (4,520 p.)
Witam

Wiem jak przykleić menu tak aby wraz ze scrollowaniem było w tym samym miejscu, ale chodzi mi o efekt, gdzie menu, które jest na samej górze staje się przezroczyste, a kiedy zacznę przewijać stronę ono zmieni kształt i kolor. Będzie tu potrzebny jQuerry ale nie wiem jak to zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 stycznia 2018 przez k.wichura Pasjonat (19,250 p.)
wybrane 30 stycznia 2018 przez afqedart

Najlepsza

Scroll() i css() ?

przykład :

$(document).ready(function(){
    $(document).scroll(function(){
        $('#menu').css("background-color", "yellow").css("color", "blue");;
    });
});

komentarz 26 stycznia 2018 przez afqedart Gaduła (4,520 p.)
Najprościej będzie mi wykonać to właśnie tym sposobem. Dzięki. Dodałem tam  trochę if i else i śmiga tak jak sobie wymarzyłem, jeszcze raz wielkie dzięki.
+1 głos
odpowiedź 25 stycznia 2018 przez xmentor Nałogowiec (48,740 p.)
edycja 25 stycznia 2018 przez xmentor

W sumie nie będzie tutaj potrzebne jQuery. Możesz zrobić to dodając/usuwając odpowiednią klasę do tego elementu.

Przydatne materiały:

addEventListener,

scroll,

scrollY,

classList

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 89 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2018 w JavaScript, jQuery, AJAX przez afqedart Gaduła (4,520 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 72 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2016 w JavaScript, jQuery, AJAX przez pawelpawel Początkujący (480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 83 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2016 w JavaScript, jQuery, AJAX przez PreZmyK Pasjonat (17,510 p.)
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

62,471 zapytań

108,625 odpowiedzi

226,798 komentarzy

36,398 pasjonatów

Przeglądających: 172
Pasjonatów: 14 Gości: 158

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...