• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura z fizyki - 2019

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
11,759 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2018 w Matematyka, fizyka, logika przez Eteshi Nowicjusz (160 p.)
Witam,

chciałbym prosić o pomoc i kilka porad odnośnie matury z fizyki - jestem obecnie w trzeciej klasie technikum i w czwartej, czyli w roku 2019 będę pisał maturę. W szkole nie mam już żadnych lekcji fizyki, więc przygotowuję się na własną rękę. Zacząłem tak właściwie od zera, nie pamiętam prawie niczego z poprzednich lat, a i wtedy nie przykładałem do nauki zbyt dużej uwagi (czego bardzo żałuję). Przerabiam podręczniki "Z fizyką w przyszłość" wydawnictwa ZamKor. Robię także zadania ze zbioru Krzysztofa Chyli i Mendla (tutaj nie wszystkie zadania udaje mi się niestety zrobić). Posiadam też zbiór zadań Kruczka, ale zadania są w nim dla mnie jak z kosmosu... Myślałem również nad zakupem książek z serii "Teraz matura" Nowej Ery (repetytorium i/lub Vademecum). Może mógłbym utrwalać i uzupełniać informacje wyniesione z książek "Z fizyką w przyszłość". Prosiłbym Was o pomoc z doborem podręczników i materiałów do nauki. Jakie zbiory zadań i podręczniki będą dobre, by porządnie przygotować się do matury? Macie może jeszcze jakieś wskazówki co do nauki?

Pozdrawiam.

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Moim zdaniem dobrze działasz i tak trzymaj. Wybrane pozycje przez Ciebie są dobre. Nie znam serii książek Teraz matura z Nowej Ery więc się nie wypowiem, ale znam dobrze podobną serię z Operonu i mogę Ci ją polecić. Książki nie są tanie, ale naprawdę warte uwagi.
No i na koniec nie zapomnij o przerabianiu arkuszy maturalnych z poprzednich lat.
Powodzenia :)
+1 głos
odpowiedź 23 stycznia 2018 przez NiCKo Początkujący (490 p.)
Zdecydowanie, mój poprzednik ma rację. Potrzebne materiały masz, teraz trza wziąć się do roboty ;) Warto dużo arkuszy robić - przygotujesz się na to, jakiego typu są zadania, czego możesz się spodziewać. Nie wiem, czy w Twojej szkole są próbne egzaminy maturalne, ale warto, abyś na taki poszedł, żeby później stres był choć trochę mniejszy, bo będziesz zaznajomiony z papierologią itd :)
+1 głos
odpowiedź 23 stycznia 2018 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Osobiście polecam kanał Chwila dla Debila.
https://www.youtube.com/channel/UCbg6RoSjm_n0ZsCOW-MruSQ
Gościu jest świetny i dobrze tłumaczy zadania.
+1 głos
odpowiedź 23 stycznia 2018 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
"Teraz Matura" to bardzo dobra seria podręczników maturalnych. Ja co prawda z fizyki miałem tylko zbiór zadań i arkuszy, ale ta teoretyczna też była dobra bo widziałem u kolegi. Z kolei książka z matematyki z tej serii to chyba była najlepsza książka do matury 2016. Podejrzewam, że przez 2-3 lata dużo się nie zmieniło. Pisze z fizyki o Vademecum, nie repetytorium bo go nie znam.

Jak chcesz, to mogę Ci podesłać PDF różnych starych arkuszy ażebyś nie musiał grzebać w internecie - mam je z około 6 źródeł, i OPEROny i Zamkory i Nower Ery i inne mniej znane. Do tego mogę Ci wysłać książke p. Tarasowa też w PDF - jest to na pewno książka pod stare lepsze czasy w PRL gdy czegoś się od ludzi wymagało, materiał nie pokrywa się idealnie z obecnym, ale przeczytać warto.

Nie wiem co Ci polecić do nauki, bo sam chyba nie uczyłem się fizyki tak dobrze jak powinienem czego teraz żałuję. Zakończę ten wywód słowami papieża JP2 - Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali.
komentarz 23 stycznia 2018 przez Eteshi Nowicjusz (160 p.)
Byłoby mi bardzo miło gdybyś podesłał mi te PDFy:)
komentarz 12 czerwca 2018 przez rybiefutro Nowicjusz (100 p.)
Czy mi też mógłbyś je podesłać? Byłabym ogromnie wdzięczna :)
komentarz 2 lipca 2018 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)

@Eteshi, Niestety zepsuł mi się dysk i prawdopodobnie straciłem ten folder. Jeśli zgrałem go kiedyś na pendrive, to może jest na pendrive i wtedy Wam go wyślę. A jeśli nie - to głęboko wierzę, że też dacie radę. Najwartościowsza stamtąd była po prostu ta książka Tarasowa, bo arkusze z różnych źródeł każdy moze sobie znaleźć,.

Znalazłem natomiast na mailu stary inny folder, a mianowicie materiały jakie w roku 2015/2016 robili w XXVI LO w Łodzi. Są tam jakieś chyba arkusze z rozwiązaniami, i to dobrymi. Nie chce mi się tego odpakowywać, podajcie mi na priv Wasze maile to Wam wyślę (waży 51 MB więc niech to nie będzie gmail bo on obsługuje pliki bodaj do 25 MB).

0 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2018 przez Eteshi Nowicjusz (160 p.)
Dziękuję za odpowiedzi :)

Jeśli faktycznie możecie polecić jakieś materiały, to bardzo o to proszę! Arkuszy maturalnych nie mogę jeszcze robić, gdyż nie dotarłem jeszcze do poziomu większości z nich :/ Zacząłem w połowie października i zaczynam dopiero trzeci dział z książki "Z fizyką w przyszłość". Nauka idzie bardzo wolno, bo tak jak pisałem, zaczynam od zera i staram się uczyć solidnie i dokładnie. Pojawia się tu lekki stres, że się z tym nie wyrobię, pomimo tego, że mam prawie 1,5 roku czasu do matury.
komentarz 12 czerwca 2018 przez rybiefutro Nowicjusz (100 p.)
A moze bylbys zainteresowany wspolna wakacyjna nauka? Zawsze to jakas motywacja a ja chodze do mat fiz i tez w 2019 mam maturę. Moze moglibyśmy wymieniac sie zadaniami czy tez sobie pomagac. Ja jestem troche dalej zapewne choc juz jest czerwiec. Dokladniej jestesmy w elektrostatyce. :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,347 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2019 w Matematyka, fizyka, logika przez Rambo Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 661 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 981 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2019 w Matematyka, fizyka, logika przez Halloq Nowicjusz (120 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...