• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

"<a href" a ":hover"

Object Storage Arubacloud
0 głosów
484 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2018 w HTML i CSS przez afqedart Mądrala (5,050 p.)
Witam

Mam pewien problem i nie wiem jak sobie z tym poradzić, a szukałem w wielu miejscach. Otóż, posiadam pewnego <div'a> załóżmy, że jest to sobie zwykły kwadratowy div o rozmiarach 200x200px, koloru białego, jego Hover sprawia, że po najechaniu staje się czarny. Sytuacja wymyka się spod kontroli, kiedy ten div ma być odsyłaczem. Hover nie działa. Owszem, są pewne wyjścia z sytuacji, gdzie np. pod klockiem mogę umieścić tekst i ten teks będzie odsyłaczem i na odwrót. Czy da się naprawić tego Hovera? Oczywiście bez używania Boodstrap-ów itp.  Z góry dziękuję za odpowiedź.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2018 przez pablop76 VIP (123,120 p.)
wybrane 22 stycznia 2018 przez afqedart
 
Najlepsza
Od html 5 można zamykać <div> w znaczniku <a>
komentarz 22 stycznia 2018 przez afqedart Mądrala (5,050 p.)
Dzięki bardzo. Okazuje się, że najprostsze rozwiązanie mi umknęło ;D Wiedziałem, że tak można ale, że to pomaga to nie. Reszta odpowiedzi też jest poprawna także dzięki wszystkim za poświęcony czas :)

Pozdrawiam

Temat do zamknięcia
+2 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

Skoro to ma być hiperłącze, to użyj do tego <a href="#"></a>. W stylach ustawiasz wyświetlanie blokowanie i stylujesz tak, jakby to był div. Tu masz przykład: jsbin

+1 głos
odpowiedź 22 stycznia 2018 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
Zrobiłeś <a href="#">

<div> CONTENT </div>

</a>?

wydaje mi się że powinno działać.

Spróbuj a:hover, jeśli <a> zawiera <div> to będzie ok.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 386 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2019 w HTML i CSS przez skand Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,994 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2018 w HTML i CSS przez glodny0 Początkujący (310 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 380 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2020 w HTML i CSS przez vingilot85 Obywatel (1,150 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...