• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

php routing - pomoc

Object Storage Arubacloud
0 głosów
421 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2018 w PHP przez sapero Gaduła (4,100 p.)
Witam, tworzę mała stronę jakieś 5 podstron statycznych, na jednej chciałbym wyświetlać konta (np. strona.pl/user/23). Tylko nie wiem jak zrobić prosty routing dla mojej aplikacji a nie chce żeby adres wyglądał strona.pl/page=kontakt i wczytywać to na warunek bo trochę kiepsko to wygląda:(...  mógłbym skorzystać z rozwiązań jakie oferują frameworki jednak postanowił podjąć wyzwanie i zrozumieć/nauczyć się zasady działania routingu:)

Moje pytanie może trochę banalne, ale jak zrobić prosty routing? może jakiś przykład?

dodam że moja wiedzy na temat php jest podstawowa..

 

z góry dziękuję za pomoc:)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 stycznia 2018 przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)
komentarz 20 stycznia 2018 przez sapero Gaduła (4,100 p.)
ok sprawdzę jednak ostatni link sprawdzałem zrobiłem jak napisał i nie działa.
komentarz 20 stycznia 2018 przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)
Pewnie problem z ukośnikami, ale nie martw się. Też mi nie działało jak to przepisałem po raz pierwszy heh
0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Totalnie najprostsza opcja to skorzystanie z przepisywania adresów po stronie serwera www. Wtedy możesz mieć ładne adresy, a pod spodem i tak będzie ?page=..., tylko nikt nie będzie tego widział. Jednak od tego rozwiązania się odchodzi i przenosi routing do aplikacji.

To jak bardzo go rozbudujesz zależy od Ciebie. Najprościej jak się da to porobić ify/switch i w zależności od adresu wykonać daną akcję. Jak nie takie coś, to może na tablicy - tablica adresów i np. nazw funkcji/obiektów które coś dalej zrobią. A najładniej zapewne zrobić to obiektowo - tak jest we frameworkach. Może to wtedy być wywoływanie metod celem dodania ścieżek czy np. przechowywanie ich listy w yamlu.
1
komentarz 28 stycznia 2018 przez sapero Gaduła (4,100 p.)
Dzięki już zapoznałem się z mvc i śmiga:)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 582 wizyt
pytanie zadane 30 września 2017 w PHP przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 385 wizyt
pytanie zadane 20 września 2019 w PHP przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 549 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2019 w PHP przez niezalogowany

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...