• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jestem zupełnie zielony od czego zacząć - program zczytywania danych ze stron www

Object Storage Arubacloud
0 głosów
153 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2018 w Inne języki przez marcin767 Nowicjusz (120 p.)
Cześć!

Jestem zupełnie zielony - może prawie zupełnie dawno temu liznąłem jakieś podstawy programowania w pascalu.

Chciałbym sobie odświeżyć temat programowanie i może w tą stronę się rozwijać. Nie mam zamiaru czytać książki za książką i przerabiać w niej podanych przykładów tylko postarać się napisać coś konkretnego - coś co jeśli się uda nawet będzie działało i będzie przydatne i w ten sposób się nauczyć.

Pomysł na program już jest ale nawet nie kojarzę czego użyć więc proszę przynajmniej o nakreślenie dobrych kierunków poszukiwań.

Program na "wchodzić" na stronę www na tej stronie wyszukiwać jakieś wyrazy, i jak znajdzie je to wychodzić i do pliku zapisywać jakieś np ile razy ten wyraz wystąpił, i na następną stronę i znów ma ja przeczytać przeanalizować i zapisać coś o niej.

dobrze by było żeby program sam działał niezależnie od włączenia mojego komputera - więc trzeba go umieścić w jakiejś chmurze albo na serwerze. Ale na początek może pracować tylko na moim lokalnym komputerze.

Jak się za taki temat zabrać i jakiemu językowi przyjrzeć się dokładniej?

Z góry bardzo dziękuję za wszelakie podpowiedzi.

Marcin

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Po pierwsze, stajesz przed wyborem języka. Osobiście do tego poleciłbym C# na platformie .NET ponieważ robiłem coś podobnego i bardzo wiele potrzebnych nam funkcjonalności jest już gotowe w tym frameworku. Po drugie, to potrzebne będą ci podstawy programowania i logiczne myślenie. Nie wiem co tu więcej tłumaczyć :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,044 wizyt
0 głosów
8 odpowiedzi 20,209 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 568 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez bOY123 Początkujący (420 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...