• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Gdzie ta pasja którą powinni posiadać forumowicze?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
594 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2018 w Sprawy forum przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
zamknięte 20 stycznia 2018 przez Hiskiel

Forum jest sztywne. W skrócie mówiąc. Są tu prawie sami eksperci z 183761236172 letnim doświadczeniem i kijem w tyłku (za przeproszeniem). Gdzieś w regulaminie czy czymś takim tej strony widziałem, że to forum z pasją. Ja tu pasję widzę tylko w adresie strony. 

komentarz zamknięcia: Odzyskałem wiarę w to forum..
komentarz 20 stycznia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Za mało emotikonek używamy? Ja ich nie lubię używać dlatego często moje wiadomości wyglądają jak atak na osoby zadające pytania, bo z natury rozmówcy patrzymy w twarz. Po drugie, duża część z nas jest introwertykami i nie lubimy okazywać emocji i często to idzie w stronę alienacji i coraz bardziej przypominamy Mr. Robota...
1
komentarz 20 stycznia 2018 przez niezalogowany
@up Mało tego, używamy kropek nienawiści!

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Nie jesteś pierwszą osobą która narzeka na to forum. A tym bardziej nie jesteś pierwszą, która narzeka, nie podając żadnych konkretnych informacji.

Ja szanuję ludzi tak samo, jak oni szanują mnie. Jeśli ktoś przyłoży się do zadania pytania, przedstawi wszystkie potrzebne informacje, będzie się grzecznie i kulturalnie zachowywał, nie będzie prezentował roszczeniowej postawy i tak dalej, i tak dalej - staram się wtedy być tak miły, jak tylko potrafię. smiley

Natomiast jak ktoś ma resztę użytkowników gdzieś, każe sobie zrobić zadanie, albo choćby nie spróbuje poszukać informacji przed zadaniem swojego pytania - no to już mogę nie być taki miły. Myślę, że większość użytkowników postępuje w ten sam sposób, co ja. Więc jeśli ktoś zadaje pytanie i spotyka się z takimi niemiłymi wypowiedziami bez pasji, to niech najpierw pomyśli, czy z jego strony wszystko było tak, jak należy.

+2 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

Często tu przesiadujesz? Bo ja od roku i w tym czasie nie było dnia, kiedy bym tutaj chociaż na chwilkę nie zajrzała, więc na pewno zdaję sobie sprawę z tego, jaka tu panuje atmosfera.

Piszesz:

Są tu prawie sami eksperci z 183761236172 letnim doświadczeniem i kijem w tyłku

Zapewne nie jeden raz sama odpowiedziałam chamsko lub po prostu nie wystarczająco "miło" na pytanie, ale to ze względu na sposób w jaki ono zostało zadane, ostatni przykład: https://forum.pasja-informatyki.pl/312726/zadania-javascript-formularze#c313081

A tego typu pytań pojawiło się wiele na tym forum :) Uważasz, że mam kij w tyłku bo poprosiłam o wstawienie kodu w bloczki? Lub dlatego, że kogoś odesłałam do wyszukiwarki forumowej? Wiele razy sama ją przeleciałam dla jakiegoś użytkownika i podesłałam mu najpopularniejsze linki.

Wpadaj tutaj trochę częściej, poznaj użytkowników, zajrzyj na IRC - jak dla mnie widać tutaj dużą pasję heart

PS. zna ktoś inne polskie fora programistyczne? Rok temu tu zajrzałam, tutaj zostałam i nie wpadłam na pomysł, żeby poszukać innego miejsca, więc nawet żadnego nie znam :D

komentarz 20 stycznia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

PS. zna ktoś inne polskie fora programistyczne?

Ja tylko znam jeszcze to
https://warsztat.gd/

+1 głos
odpowiedź 20 stycznia 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Nie rozumiem trochę oburzenia. Podaj konkretne przykłady, gdzie zostałeś niemiło potraktowany, a spróbujemy je skomentować.
1
komentarz 20 stycznia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Nie, że zostałem niemiło potraktowany, tu chodzi o coś innego. Tu chodzi o sposób zachowania niektórych. Kiedy wół nie pamięta jak cielakiem był.
+1 głos
odpowiedź 20 stycznia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
A czyli jeśli ktoś jest dobry, siedzi w czymś X lat- to nie może być tego pasjonatą? Czego ty oczekujesz? Pasjonat- to  nie znacza, że nie bedzie krytykiem co do twojego kodu, pytań etc. Albo, że będzie Ci robił gotowce ...
1
komentarz 20 stycznia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
1. Nie chodzi mi o krytykę.

2. Nie chodzi mi o gotowce.

 

Chodzi o sposób zachowania się.
komentarz 20 stycznia 2018 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Opisz ten sposób bo to co napisałeś niewiele mówi
komentarz 20 stycznia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

No wiesz, jak nie szanujesz też ludzi zadająć pytania: Wyjaśnij mi ktoś krok po kroku jak działa wyznaczanie liczb pierwszych?

 

to czego się spodziewasz? Google chociaż miliony stron, akademickich, algorytmicznych - gdzie wszystko jest opisane i wałkowane N- razy...  to jest brak szacunku ... i lenistwo z racji, żę nie chce Ci się szukać  idąc na łatwiznę.

Druga sprawa weź pod uwagę- dużo tutaj jest osób " młodych którzy w większości przypadku są ordynarni i wulgarni "... stąd taka sytuacja 

komentarz 20 stycznia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Nie widzę braku szacunku w tym pytaniu. Szukałem na ponad 5-8 stronach. I naczytałem się tyle, że nic tam nie było przydatnego. Chciałem zrozumieć ten proces od A do Z, bo mimo iż mam bogatą wyobraźnię, tego pojąć nie potrafiłem. Jeśli według pana chęć zrozumienia czegoś jest brakiem szacunku, to w takim razie nikt na świecie nie ma szacunku. Nikt nie wie wszystkiego od razu.
1
komentarz 20 stycznia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
3 minuty: masz począwszy od generacji, na opisaniu algorytmu poprzez  proste przykłady wraz z programem, nawet dowód ... poprawności formalny

i nadal nie rozumiesz?

http://eduinf.waw.pl/inf/utils/010_2010/0209.php
+1 głos
odpowiedź 20 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Są tu prawie sami eksperci z 183761236172 letnim doświadczeniem

Znaczna większość trafiających tutaj osób przychodzi w trakcie/po kursach Mirosława. Jeśli więc wg Ciebie są sami eksperci, to właśnie te osoby po kursach Mirosława muszą być ekspertami z X letnim doświadczeniem. Tak jednak moim skromnym zdaniem nie jest i myślę, że każdy się zgodzi. Więc skoro po kursach MZ przychodzą nie-eksperci to jakim cudem mogą być tylko sami eksperci? ;)

Co rozumiesz przez to że "forum jest sztywne"? Tworzymy je wszyscy razem, zaproponuj więc (albo ktokolwiek inny) co zrobić, aby takie nie było. Nie gryzę, zawsze jestem otwarty na pytania, sugestie i propozycje - może być w prywatnej wiadomości, w formie publicznego tematu na forum, issue na GitHubie - obojętnie, byleby do mnie dotarło. Ze swojej strony również dokładam wielu starań, aby działo się coś ciekawego, ale jeśli ktoś zechce pomóc to nie widzę żadnego problemu.

A pasji dziwne że nie widzisz. Pasja to coś, co się bardzo lubi. Zakładam że większość aktywnych użytkowników nie jest tu za karę, a sami chętnie tu przychodzą uczyć się i pomagać innym w programowaniu (i ogólnie IT), bo jest to właśnie ich pasją.

komentarz 20 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
O, Poznań, super :) Ja nadal Koszalin, ale Poznań jest mi w pewnym sensie bliski i co jakiś czas tam bywam, docelowo kiedyś może i na stałe. Także niczego nie wykluczajmy, spotkanie można planować ;D
komentarz 20 stycznia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

ale Poznań jest mi w pewnym sensie bliski i co jakiś czas tam bywam, docelowo kiedyś może i na stałe.

To już pół sukcesu, ale musisz jeszcze być dziewczyną ;D

komentarz 20 stycznia 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

To już pół sukcesu, ale musisz jeszcze być dziewczyną ;D

hahah :D nie no to spotkanie z dziewczynami to na dniach się pojawi jakoś, a my tu mówimy o bardziej forumowym :P

swoją drogą Arek kawał drogi masz do Poznania, myślałam że gdzieś tu bliżej mieszkasz bo kiedyś coś zdaje się wspominałeś, że tu bywasz ;)

komentarz 20 stycznia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

To o co chodzi już było wyjaśniane ( chyba nie raz ).

Znam ten post, ale zapoznając się z krytyką co do filmów MZ, równie dobrze można w tym poście jeszcze dodać informację o kursach MZ. A że nie ma, więc uważam sam ten post za propagandę :P Oczywiście ja nic nie mam do MZ, ani jego filmów. Mówię tylko jak jest...

Z banowaniem to było pół żartem wink.

Ja też żartuję, ale nie używam emotikonek, bo nie lubię.

komentarz 20 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

No z byciem dziewczyną może być problem, ale poza tym damy radę :D Nie, nie mieszkam bliżej, ale fakt, czasem bywam w Poznaniu :) Szczegóły mogę spoko wyjaśnić na IRC/FB, nie będę się już tu rozpisywał ;)

@jpacanowski

równie dobrze można tam jeszcze dodać informację o kursach MZ

Poniekąd tak jest. Bardzo często gdy pojawi się kod z kursów MZ jest mówione, aby zmienić źródło nauki, uzupełnić je, wprowadzić poprawki z lepszego źródła wiedzy itd. Tak samo jak zwracana uwaga jest na w3schools, tak samo (albo jeszcze bardziej) na kursy MZ i błędy z nich wynikające :)

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 630 wizyt
+4 głosów
2 odpowiedzi 568 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2018 w Offtop przez jeremus Maniak (59,720 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 564 wizyt
pytanie zadane 30 października 2017 w Offtop przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...