• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 7 Home: z traya zniknęła ikona Windows 10

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,167 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)

Witam

Od czasu, gdy można było zarezerwować update Windows 7/8 do Windows 10 wraz z zainstalowaniem pewnej aktualizacji (chyba KB3035583) po starcie Windowsa w systemowym trayu zaczęła pojawiać się ikona z logo Windows 10. Jednak dziś rano zniknęła mi z traya.

Sprawdziłem ustawienia paska zadań:

jednak tam wyglądało na to, że jest w porządku. Sprawdziłem listę procesów i nie ma tam procesu GWX.exe. Jak go przywrócić?

 

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 czerwca 2015 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
wybrane 31 lipca 2015 przez kotfuterkowy
 
Najlepsza
U mnie też zniknęła i się nie przejmuję. Tak właściwie to po co ci ta ikona? Czy teraz zarezerwujesz czy nie i tak prawdopodobnie będziesz miał możliwość aktualizacji.
komentarz 20 czerwca 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
Ja już zarezerwowałem jakiś czas temu. Dziś rano zniknęła mi z traya. Przywróciłem poprzednią kopię systemu i ikonka znów się pokazała. Potem dociągnąłem aktualizacje, zresetowałem system i znów znikła. No nic może znów się kiedyś pojawi. Właśnie chodziło mi o to, czy ta ikonka nie będzie kiedyś potrzebna do aktualizacji do Win 10.
komentarz 20 czerwca 2015 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
Jak widzisz nie tylko tobie zniknęła, więc może tak ma być.
komentarz 31 lipca 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Mi ta ikonka zniknęła i po dwóch dniach się pojawiła, więc nie ma o co płakać. Aktualizację można zrobić przecież bez niej.
+1 głos
odpowiedź 20 czerwca 2015 przez cismanek Bywalec (2,620 p.)
Nie da się, czekaj, moze niebawem się pojawi;)
komentarz 20 czerwca 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
Czekam, czekam i nic.
0 głosów
odpowiedź 31 lipca 2015 przez Pecet48 Użytkownik (500 p.)
Może u ciebie to jest jakiś etap aktualizacji. U mnie naprzykład ikonka była, ale sam nie mogłem sobie zaktualizaować systemu do 10... Microsoft cały czas informował mnie o przygotowaniu mojego komputera, mam czekać, jestem w kolejce itp. Próbowałem to przyspieszyć szukałem błędów ale nic to nie dało, więc dałem sobie spokój, aż nagle po jakimś czasie sam zaczął się aktualizować i zachwile mogłem go zainstalować. Zarezerwowałem go zaraz po tym jak była dostępna ta możliwość a czekałem na aktualizacje 2 dni.
komentarz 31 lipca 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
Po jakimś czasie ikonka ponownie się pojawiła. 28 lipca włączyłem automatyczne pobieranie aktualizacji i aktualizacja pobrała się w 2 dni. Zainstalowałem ją i wówczas katalog $Windows.~BT zwiększył się do kilku GB. Chciałem jednak przed ostateczną aktualizacją zrobić sobie ISO. Pobrałem MediaCreationToolx64.exe odpaliłem, wybrałem opcję tworzenia obrazu i to zjadło mi prawie 2/3 katalogu $Windows.~BT. WTF? Odzyskałem system z kopii zapasowej i jeszcze raz pobieram tą aktualizację. Mam nadzieję, że teraz migracja zakończy się sukcesem.
komentarz 31 lipca 2015 przez Pecet48 Użytkownik (500 p.)
No widzisz. Ciężko z tą aktualizacją, ale najczęściej wkońcu kończy się sukcesem. Mi na początku folder $Windows.~BT też ważył jakieś 7 GB, a potem nagle kilkaset MB... Zdziwiłem się ale naszczęście wszystko jest ok :D
komentarz 31 lipca 2015 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)

I jeszcze jedno pytanie odnośnie MediaCreationToolx64.exe. Gdy odpaliłem to narzędzie aby stworzyć ISO to oprócz tego że zjadł mi większość katalogu $Windows.~BT to jeszcze mulił tak, jakby miał te pliki do obrazu ISO od nowa pobierać z internetu. Faktycznie tak jest, czy powinien utworzyć obraz z tych plików znajdujących się w $Windows.~B?. Nie mam szybkiego łącza więc perspektywa pobierania kolejnych kilku GB nie jest wesoła.

0 głosów
odpowiedź 31 lipca 2015 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
po wywaleniu tej latki system startuje mi szybciej.
0 głosów
odpowiedź 31 lipca 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
edycja 31 lipca 2015 przez Patrycjerz

Ludziska, zamiast czekać na odzew od Microsoftu i systemu, to polecam to: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10 -> Możliwość zrobienia aktualizacji i stworzenia ISO W10.

0 głosów
odpowiedź 1 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
W10 możesz przecież z *.iso zainstalować ;)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 453 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 280 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...