• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Grafika dedykowana Radeon - przełączanie / Drugi system

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
277 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Biay Początkujący (420 p.)
Witam,

Posiadam ten oto laptop: https://support.hp.com/pl-pl/document/c05346018

Mam problem z grafiką dedykowaną (radeon r5 m430) otóż nie przełącza się ona podczas używania większych aplikacji/gier.

Np w Gwincie mam 30-35 fps podczas meczu uruchamiam menedżer zadań patrzę na wydajność--> użycie karty r5 : 0%.

Używam Windows 10, sterowniki do zintegrowanej karty mam a dla Radeona zainstalowałem AMD Catalyst, utworzyłem profile dla aplikacji ustawiłem maksymalną wydajność, lecz efektów brak.

 

Druga kwestia:

Zainstalowałem sobie Debiana 9, lecz nie pojawia mi się GRUB, windows wykrywa partycje z tego co patrzyłem ( nie wyświetla typu no bo ext4), przy instalacji zauważyłem że mam partycję o nazwie Windows Boot Manager ( o wielkości 100MB [jak GRUB] ) może ona stwarzać problem?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Musisz wyłączyć kartę graficzną zintegrowaną ale jest taki problem w laptopach że wszystko korzysta z zintegrowanej karty graficzne zamiast mocniejszej detykowanej a to dlatego że wyjścia obrazu są połączone z zintegrowaną.
komentarz 20 stycznia 2018 przez Biay Początkujący (420 p.)
Już ogarnąłem przełączanie grafiki, lecz dalej jest coś nie tak z fps:

--> włączam grę 200-300 fps--> menu 60 fps --> mecz 20-25 fps

Dodam że używając zintegrowanej mam stałe 30-35 w meczu.

Jeszcze jedno jakie ustawienia wybrać w AMD Catalyst? Kombinowałem lecz zawsze kończy się na 20 a czasami nawet 10 fps w grze.(Gwint)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 127 wizyt
pytanie zadane 3 marca w Sprzęt komputerowy przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 215 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2022 w Sprzęt komputerowy przez ZielonyWeWszystkim Początkujący (270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 438 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2021 w Sprzęt komputerowy przez fotop Nowicjusz (160 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...