• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak stworzyć prosty program do gry w szachy? ( nie silnik)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
4,699 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2018 w C i C++ przez Philip Bywalec (2,320 p.)
Witajcie,

ostatnio stwierdziłem, że chciałbym spróbować zaimplementować coś więcej niż na zajęciach i stwierdziłem, że będzie to prosta gra w szachy z użyciem biblioteki SFML. Możliwość będzie jedynie gry pomiędzy ludźmi. Silnika szachowego na razie nie chce. Oczywiście w języku C++.

I tu moje pytanie. Ktoś z was próbował okodzic taka gierkę? Macie może jakieś materiały, których mogę skorzystać, aby ogarnąć np jak zaprogramować zasady?

Z góry dzięki ;)
1
komentarz 17 stycznia 2018 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Myślę, że najlepiej jak sam postarasz się to wykombinować. Najwięcej da ci praktyka, poprzedzona długą rozkminą :)
komentarz 17 stycznia 2018 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Nie chodzi o to żeby przepisać kod od innych - takie programowanie jest nudne. Chodzi o to by samemu się zmierzyć z problemami i samemu wymyślać algorytm - po rozwiązaniu problemu czuje się dumę

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2018 przez Aleksander Januszews Gaduła (3,790 p.)

Jest filmik na Youtube, gdzie gościu pisze szachy w C++ i SFML'u. Link

Na jego kanale jest więcej gier w C++ z użyciem tej biblioteki

 

komentarz 17 stycznia 2018 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
On tutaj używa silnika do szachów przecież.
komentarz 17 stycznia 2018 przez Aleksander Januszews Gaduła (3,790 p.)
On tylko pokazuje, że jest możliwość podłączenia silnika szachowego przy użyciu connector'a jako dodatkowej funkcjonalności. Można zostać przy samej implementacji interfejsu graficznego i logiki podstawowego działania programu, z którego Autor może skorzystać.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,250 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 553 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2018 w C i C++ przez bot2107 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 1,218 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2018 w C i C++ przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...