• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pętla - if i else if

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
464 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2018 w PHP przez Adam Ostrogórski Obywatel (1,070 p.)
edycja 17 stycznia 2018 przez Adam Ostrogórski

Witam próbuję dodać warunki if (w controllerze w symfony). Logika wygląda tak:
 

If 1 {

kod

if 1.1{

kod

}
else if 1.2 {

kod

}

else if 1.3 {

kod

}

else {

kod

}

}

I za każdym razem wykonuje się tylko pierwszy warunek, reszta nie. Sprawdziłem każdy z osobna i wszystkie samodzielnie działają. Gdy zmienię kolejność, to zawsze tylko pierwszy się wykonuje. Czy ktoś wie, gdzie leży błąd?

Próbowałem również w ten sposób:

If 1 { 

kod 

if 1.1{ 

kod 

} else {

if 1.2 { 

kod

 } else {
  if 1.3 { 

kod

 } else{ 
kod 
} 

}

}

}

Daje ten sam rezultat.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2018 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Jeśli pierwszy warunek jest spełniony, to kod wewnątrz następnych else if'ów nie jest wykonywany. Tyle. To są absolutne podstawy programowania i raczej framework nic do tego nie ma.
komentarz 17 stycznia 2018 przez Adam Ostrogórski Obywatel (1,070 p.)
A jeśli nie jest, to powinien się wykonać następny, ale nie wykonuje się. Sprawdziłem każdy warunek z osobna. I jeśli jest tylko jeden if a po nim else, to wychodzi ten else. Czy moze być inna przyczyna?
komentarz 17 stycznia 2018 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
No to raczej problem leży gdzieś indziej. Ogólnie powinno się pisać elseif (razem), ale nie jestem pewien, czy to jest błąd. Raczej ma to znaczenie w sytuacjach, w których nie używamy klamer - else if wtedy nie zadziała.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 339 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2017 w PHP przez Rekus Użytkownik (500 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 768 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2020 w Java przez T100 Obywatel (1,450 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...