• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Android via Eclipse - problem z uruchomieniem

Object Storage Arubacloud
–1 głos
129 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2018 w Android, Swift, Symbian przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Witam,

Proszę o pomoc.

Kiedy próbuję uruchomić pierwszy nowy Projekt Android w środowisku Eclipse, pojawia się komunikat:

The tools need to be updated via the Manager.

Kiedy następnie wybieram: Window->Android SDK Manager pojawia się napis:

Could not find folder "tools" inside SDK 'C:\Users\Jan Nowak\android-sdks\'.

Taki sam napis kiedy wchodzę w: Window->Preferences.

Próbowałem różnych sposobów, łącznie z dopisywaniem zm.środowiskowej - bez powodzenia.

Z góry dziękuję za pomoc!

P.S.

Środowisko Eclipse działa poprawnie przy normalnych projektach Javy.

Używam Javy 9.0, Eclipse Oxygen2 (2017r.); mam zainstalowane: Android Studio 3.0.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Wejdź do folderu sdk i zobacz czy masz tam sdk manager. Najprawdopodobniej nie masz bo już nie jest dołączane. Jeśli masz to włącz go i poinstaluj co trzeba.

Teraz rekomendowane jest używanie android studio lub intellij, wydaje mi się że eclipse nie jest już wspierany pod android development, jeśli jest możliwe używanie eclipse to wymaga to kombinowania.
komentarz 17 stycznia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Dziękuję za odpowiedź. Nie napisałeś dokładnie o jaki katalog SDK chodzi, i gdzie go szukać?

Folder 'C:\Users\Jan Nowak\android-sdks\' oczywiście istnieje.

To wszystko jest nieźle "napitolone", można zwariować, stracić zdrowie!

Dostępne w Internecie (w jęz.polskim) kursy Androida i Javy bazują właśnie na środowisku Eclipse. Niestety są dość przestarzałe, pochodzą z przed kilku lat, wiele rzeczy się  już nie zgadza. Z książkami jest podobnie.

Do współczesnej wersji Android Studio 3.0.1 nie ma porządnego opisu, porządnego kursu. Czy znasz jakiś, który by się nadawał?
komentarz 17 stycznia 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)

Android Studio to IDE więc raczej ciężko znaleźć do niego tutorial, poprostu szukaj w necie czego nie możesz w nim znaleźć lub na oficjalnej stronie. A co do kursu programowania na androida to nie wiem, nie rozglądałem się za takim ostatnio, ale po angielsku na pewno jakiś nowy się znajdzie.

Nie podałem ścieżki bo nie wiem gdzie zainstalowałeś Android SDK.

Najlepiej pobierz to: https://developer.android.com/studio/index.html i na tym pracuj, przy instalacji android studio zapyta czy zainstalować Android SDK

Podobne pytania

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...