• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozwijany podgląd oraz pytanie do bazy?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
109 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2018 w HTML i CSS przez Yorweth Obywatel (1,310 p.)
Witam

Tak jak w pierwszej części tematu chciałem zapytać o rozwijane pole po naciśnięciu przycisku. Nie chciałbym go robić jako listy numerowane/nienumerowane.

Chodzi bardziej że coś jest w divie który na stronie jakaś nazwę i po przyciśnięciu rozwija się cała zawartość która jest w nim ukryta. Mogę prosić o przykładowy kod jak to powinno wyglądać po stronie css i html?

 

Drugie pytanie chyba bardziej skierowane do baz danych ale pewny nie jestem. Chodzi mi o coś typu ceneo, które ma ceny wszystkich artykułów i wiadomo nie wpisują ich sami, tylko baza się aktualizuje.

Czy można tak zrobić na własnej stronie, np korzystając z cen które są na innej stronie i będzie można wywołać odświeżanie/aktualizacje danych, czy w jaki sposób prościej to zrobić na przykładzie właśnie takich cen jak strona w/w.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2018 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
edycja 17 stycznia 2018 przez Tomasz90
Nie wiem czy o to Ci chodziło w pierwszym pytaniu:

http://jsfiddle.net/Q4PUw/4801/

Co do drugiego to wygląda to tak, że poszczególne sklepy udostępniają dane np. przy użyciu REST API w danym formacie (najczęściej XML lub JSON). Porównywarka cen cyklicznie wywołuje funkcję odpytującą te serwisy, parsuje odpowiedzi i zapisuje najważniejsze informacje do swojej bazy.
komentarz 17 stycznia 2018 przez Yorweth Obywatel (1,310 p.)
Fajny sposób, ale myślałem czy da radę zrobić takie coś w samym css/html. Coś jak rozwijane menu tylko nie na listach, tak jak tutaj tylko żeby się wyświetliło po przyciśnięciu a nie po najechaniu.

http://jsfiddle.net/Q4PUw/4802/

rozumiem, takie rzeczy nie są raczej udostępniane dla zwykłych uzytkoników, prawda?

Gdyż chciałym zrobić po prostu szybką i własną wyszukiwarkę cenową.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 273 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 234 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2022 w HTML i CSS przez trixter310 Obywatel (1,440 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...