• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytania odnośnie domen i hostingów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
466 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez shy_fox Gaduła (4,320 p.)
1. Domenę przypisuje się do hostingu, czy hosting do domeny? (mam obecnie mam darmowy hosting na cba oraz domenę .com na ovh) dokladniej, na ktorej stronie to się edytuje aby je połączyć? i jak to zrobić?

 

2. Mam usługę anycast pod DNS, jak to skonfigorwać aby .. działało, mam dwa adresy, przy jednym jest dopisek "anycast.me" to tego DNS użyć?

 

3. Domene trzeba opłacić przed wygaśnieciem? czy można czas po? czym to grozi

3.5. Na czym polega "przywrócenie domeny" i kiedy jest to potrzebne? a raczej jak tego uniknąć bo jest to bardzo drogie

 

4. Jak przypisze domene do cba hostingu mogę potem w dowolnej chwili przypisać do innego?

5. Poproszę jakiś poradnik odnośnie domen/server ponieważ to jest bardziej obszerny temat niż mi się wydawało

Za odpowiedzi dziękuję <3

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 16 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 24 stycznia 2018 przez shy_fox
 
Najlepsza

1. Domenę przypisuje się do hostingu, czy hosting do domeny?

I tu i tu. W większości przypadków: domenie ustawiasz odpowiednie serwery DNS należące do hostingu (hostingodawca udostępnia takie praktycznie zawsze, rejestrator domeny czasem), a na hostingu konfigurujesz, aby widział on tą domenę i wyświetlał pod nią stronę.

3. Domene trzeba opłacić przed wygaśnieciem? czy można czas po? czym to grozi

3.5. Na czym polega "przywrócenie domeny" i kiedy jest to potrzebne? a raczej jak tego uniknąć bo jest to bardzo drogie

Szczegóły zależą od rejestru, ogólnie chodzi o cenę domeny po wygaśnięciu - przestaje ona wtedy działać, ale można jeszcze ją "odratować". W przypadku domeny .pl po wygaśnięciu przez 30 dni domena nie działa i oczekuje jeszcze na to, że możesz ją przywrócić (tylko ty). Wtedy też płaci się tą wyższą cenę za przywrócenie. Jak uniknąć to chyba proste? Jeśli chcesz odnawiać daną domenę to zapłać w terminie.

4. Jak przypisze domene do cba hostingu mogę potem w dowolnej chwili przypisać do innego?

Wystarczy zmiana serwerów DNS do innego usługodawcy hostingu. Trzeba tu tylko pamiętać, że pełna propagacja takowych serwerów może trwać nawet do 48h (niektórzy podają taki zapas, ale przeważnie trwa to kilka godzin) - w tym czasie część osób może widzieć stronę z jednego, a część drugiego serwera.

5. Poproszę jakiś poradnik odnośnie domen/server ponieważ to jest bardziej obszerny temat niż mi się wydawało

Co taki poradnik miałby zawierać? Nie za bardzo znam jakiś poradnik gdzie jest napisane wszystko na temat domeny i serwera, trzeba po prostu szukać i uczyć się praktycznie.

Ad 2: nie pomogę, nigdy nie konfigurowałem. 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 450 wizyt
+6 głosów
3 odpowiedzi 274 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 131 wizyt

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...