• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zapytanie SQL - złączenie tabel

Object Storage Arubacloud
0 głosów
175 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2018 w SQL, bazy danych przez ThreeG Nowicjusz (170 p.)

Cześć!

Chciałbym zapytać czy jest jakaś znacząca różnica między takim zapytaniem:

SELECT Tab1.Atr1, Tab2.Atr2 FROM Tab1, Tab2 WHERE Tab1.Id=Tab2.Id

a takim?:

SELECT Tab1.Atr1, Tab2.Atr2 FROM Tab1 INNER JOIN Tab2 ON Tab1.Id=Tab2.Id

Pytam o to, ponieważ zawsze miałem w zwyczaju używać tej pierwszej formy (chyba bardziej zapadła mi w pamięć), lecz ostatnio przypomniałem sobie o tym że istnieją JOIN'y i teraz mam wątpliwości która forma jest bardziej poprawna.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 16 stycznia 2018 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
wybrane 16 stycznia 2018 przez ThreeG
 
Najlepsza
Obie poprawne. Widziałem dla podobnego przykładu porównanie wydajności wraz z analizą zapytania wykonaną przez polecenie EXPLAIN (na przykładzie MySQL) i różnicy nie było. Ale to prosty przykład w przypadku bardziej złożonego nie wiem jak by było z optymalizacją. Generalnie ja preferuje tą składnię z drugiego przykładu (w sumie chyba nikogo nie znam kto by tej pierwszej używał). Dla mnie składnia z jawnymi joinami jest bardziej przejrzysta, ale to już od gustu zależy.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 254 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 95 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2021 w SQL, bazy danych przez Piotr Jarema Użytkownik (970 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 110 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2022 w SQL, bazy danych przez Blds Użytkownik (830 p.)

92,563 zapytań

141,413 odpowiedzi

319,590 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...