• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z pseudokodem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
969 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2018 w Inne języki przez Patryk Kirszenstein Bywalec (2,400 p.)
edycja 15 stycznia 2018 przez Patryk Kirszenstein

Witam serdecznie  jestem dosyć zielony w pisaniu pseudokodu i otóż mam taki algorytm załączony na obrazku , nie wiem jak wrócić do pewnego kroku jeżeli piszę pseudokod nie krokowo a zwyczajnym pseudokodem 

 

napisałem to w ten sposób bez go to 

read a,b

while(b=0)

do

if (a>b) then

a:=a-b

else

b:=b-a

end if 

write a 

end

Edit:: znalazłem coś takiego i czy to jest poprawne ? 

chodzi mi tylko o to go to marker nie o cały algorytm do zadania

 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 stycznia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
No nie bardzo bo ( while b=0 ) świadczy o tym, że po 1 przejściu b już nie jest równe 0 ... więc automatycznie  się nie wykona, druga sprawa mam rozumieć b==0 ? Bo samo b=0 resertuje wartość :) u ustawia B ponownie na 0 poprzez przypisanie

pentla zakonczy sie jak przecież r będzie różne od 0, a w każdym obiegu przypisujesz do b nową wartość, a nie nadpisujesz ;] jak u siebie ...
komentarz 16 stycznia 2018 przez TenGumis Gaduła (3,440 p.)
To pseudokod a nie C/C++ więc (while b=0)  jest całkiem okej. Wszystko jest kwestią umowy i bardzo często przypisanie do zmiennej oznaczamy przez ':=' zamiast samego '='.
komentarz 16 stycznia 2018 przez Patryk Kirszenstein Bywalec (2,400 p.)
Dokładnie tak ! == to = takie zasady, uczę się tego dopiero drugi dzień . Nie mam nikogo kto by to sprawdzał :/ i to jest cholerka problem
komentarz 16 stycznia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

@TenGumis, ja to wiem, pragnąłem tylko upewnić się " że autor też o tym wie" i rozumie co pisze 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 73 wizyt
pytanie zadane 14 marca w Algorytmy przez Doge Gaduła (3,370 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 232 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 388 wizyt
pytanie zadane 14 października 2021 w Algorytmy przez ramazin Nowicjusz (120 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...