• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Witam,czy mógłby ktoś pomóc ze skryptami,jakiś poczciwy informatyk programista który się zna

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
234 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2018 w Inne języki przez basher1705 Nowicjusz (210 p.)

Witam,mam problem,mam do napisania skrypt który:

1.utworzy folder o jakiejś nazwie

2.utworzy w tym folderze plik tekstowy zadanie.txt

3.uruchomi ten plik za pomocą notatnika

4.usunie ten plik tekstowy z folderu 

5.usunie folder

6.zakończy program

na dole załączam screeny jak to ma mniej więcej wyglądać,ma to być zrobione na podstawie choice.vbs,aby można było wybierać opcję,ja wiem jak zrobić punkty 1,4,5,6 ale nie mam pojęcia jak napisać w punktach 2,3,liczę,że znajdzie się ktoś kto wie jak to zrobić,bo nie są to trudne rzeczy,a ja siedzę już prawie 3h i niestety już nic nie mogę wykminić,przeglądałem mnóstwo forów,też anglojęzycznych,przeszukałem całe google ale nie mogę nic znaleźć.

Chciałbym aby gdy będzie taka możliwość móc porozmawiać na teamspeaku,bo będzie łatwiej się porozumieć (jakaś chwilowa rozmowa)adres ip do Ts3 i kanał podam w komentarzu gdy ktoś odpowie :),liczę ,że ktoś pomoże,(jak coś to mam 17 lat,i można fajnie pogadać,nie będę zajmował dużo czasu,chwilowa rozmowa)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 stycznia 2018 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
wybrane 15 stycznia 2018 przez basher1705
 
Najlepsza

co do punktu 2 może spróbuj fsutil:

fsutil file createnew NAZWA.txt 0

a punkt 3 też niezbyt trudny:

notepad NAZWA.txt

Swoją drogą troche wątpie że tak dobrze szukałeś, bo przed chwilą aż z ciekawości sprawdziłem, to nawet na Stack Overflow znalazłem odp. prawie że identyczną co do pkt. 2

komentarz 15 stycznia 2018 przez basher1705 Nowicjusz (210 p.)
no niestety nie działa :(,

ja znalazłem jak to zrobić,ale to nie działa,albo poprostu ja to źle zapisuje,dlatego właśnie proszę kogoś,aby pokazał jak to ma być zapisane
komentarz 15 stycznia 2018 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
masz coś innego źle, bo u mnie to działa jak trzeba. Chyba, że korzystasz z windowsa starszego niż XP.
komentarz 15 stycznia 2018 przez basher1705 Nowicjusz (210 p.)
no ja poprostu po if errorlevel 2 wpisałem to co mi napisałeś,i powinno utworzyć,ale nie tworzy pliku txt
komentarz 15 stycznia 2018 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Zauważ, że polecenie tworzy plik, ale w miejscu wywołania skryptu, jeśli chcesz żeby się utworzył w folderze, to zmień ścieżkę do niego, jeśli tego nie zrobiłeś
komentarz 15 stycznia 2018 przez basher1705 Nowicjusz (210 p.)

Tak to ma wyglądać ? 

1
komentarz 15 stycznia 2018 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
@echo off
:BEG
cls
echo ***MENU***
echo.
echo.1 Stworz folder
echo.2 Stworz plik zadanie.txt w folderze
echo.3 Wyjscie
CHOICE /C:123 /N /M "Co wybierasz?"

if %ERRORLEVEL% == 1 goto folder
if %ERRORLEVEL% == 2 GOTO file
if %ERRORLEVEL% == 3 goto exit

:folder
mkdir folder
goto :BEG

:file
cd folder
fsutil file createnew plik.txt 0
goto :BEG

:exit
exit

raczej takie coś

komentarz 15 stycznia 2018 przez basher1705 Nowicjusz (210 p.)
o,właśnie o takie coś mi chodziło,nie wiedziałem,że to tak trzeba zapisać,dzięki wielkie

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 307 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 334 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2018 w C# przez matmati2003 Użytkownik (620 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...