• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Silnik do gry na Linux

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
559 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2018 w C i C++ przez Artur Koniec Gaduła (3,670 p.)
Witam! Posiadam Linuxa ubuntu i chciałbym zacząć tworzyć gry w 3d. Mam ponad roczne doświadczenie z C++. Napisałem już parę większych gier w SFML. Fajnie by było robić to na unreal engine, ale niestety jest on niedostępny na ubuntu, a nie chce sie bawić w programy typu wine. Czy jest jakikolwiek silnik który zainstaluje na ubuntu? Super by było w C++, ale na dobrą sprawę nie pogardze C# / Javą.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 stycznia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
wybrane 17 stycznia 2018 przez Artur Koniec
 
Najlepsza

LINK

Nie wiem czy sprawdzałeś, ale tu masz listę silników do gier, z systemami na których działają na linuxach 

Możesz przeszukać 

Np cryengine działa

komentarz 15 stycznia 2018 przez Artur Koniec Gaduła (3,670 p.)
Rozumiem że w tym cryengine mogę pisać w C++? (Wiem że banalne pytanie, ale wolę się upewnić :P)
komentarz 16 stycznia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
W większości porządnych silników, można pisać w c++, bo to chyba najlepszy język do gier
0 głosów
odpowiedź 15 stycznia 2018 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
edycja 15 stycznia 2018 przez Patryk Krajewski
Z tego co używałem to unity i godot

P.S: Przecież jest Unreal Engine na linuxa

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 1,218 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2018 w C i C++ przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 221 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Lampards Obywatel (1,130 p.)
+3 głosów
0 odpowiedzi 431 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...