• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Problem z logowaniem na phpmyadmin na Raspberry.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
230 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Yoxu Początkujący (360 p.)
zamknięte 15 stycznia 2018 przez Yoxu
Hej!

Mam spory problem z zalogowaniem się do phpmyadmin na mojej malince. Pobrałem wszystko, co potrzeba, tak jak czytałem w internecie. Jestem w tym świeży, więc trochę kilku spraw nie rozumiem. Pobierając mysql wpisałem komendę "sudo apt-get install mysql-server". Wszędzie, gdzie widziałem pojawiało się okienko do wpisania hasła dla roota, ale u mnie nie. Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie. Nic. Nawet zainstalowałem system od nowa i też nic. Nie mogę w żaden sposób ustawić tego hasła, zmienić go etc. Kiedy wpisuję "mysql -u root" nie działa, kiedy dodam "-p" też nie, próbowałem różne rzeczy z internetu wpisywać z mizernym skutkiem. Mogę tam wejść, gdy wpiszę "sudo -u root", wtedy wygląda jakbym był zalogowany, ale zamiast "mysql>" jest "MariaDB [(none)]>". Kiedy wpiszę "use mysql", zmienia się na "MariaDB [mysql]>". Próbowałem wpisywać rzeczy typu  "SET PASSWORD FOR 'root'@'localhost'=PASSWORD('haslo');" ale nie działa. Stworzyłem nowego użytkownika, zalogowałem się, ale nie ma on żadnych uprawnień. Więc, czy jest jakiś nieznany mi dotąd sposób, by zalogować się do roota lub nadać uprawnienia dla nowego urzytkownika?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
komentarz zamknięcia: najlepsza

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 stycznia 2018 przez Yoxu Początkujący (360 p.)
Już działa! Wystarczy stworzyć nowego użytkownika i nadać mu uprawnienia roota!

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 503 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 151 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Ambroz Obywatel (1,840 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 126 wizyt

92,416 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,985 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...