• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sny informatyków

Object Storage Arubacloud
+11 głosów
1,089 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2015 w Offtop przez jeremus Maniak (59,720 p.)
Ponownie coś dla odprężenia ..

Otóż posadziłem słoneczniki, ktore sobie pomalutku rosną.

Ale wczoraj miałem sen :

Patrzę na te słoneczniki, patrzę i widzę, że są w wersji 32 bitowej, a działka na ktorej rosły była 64-bitowa.

Co za niekompatybilność..

Niestety - musiałem je wyrwać.., Paskudny sen :)

Zdarzyło się wam mieszać we snach technologie albo cos podobnego ?  :)))

10 odpowiedzi

+18 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Mój najwspanialszy sen, który do dzisiaj wspominam to ten, w którym śniła mi się moja dziewczyna jako… strona internetowa.

Ah, jakiż ona miała dostępny formularz wyszukiwania…
komentarz 20 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
To są skomplikowane algorytymy samouczenia się. Bardzo ich prymitywną wersją jest algorytm Bayesa (stosowany np. przez Sblam! do uczenia się jak reagować na spam).
komentarz 20 czerwca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Albo clever bot :) Ale to jest przesada. Gdyby to dopracować(ale roboty na następne 1000 lat), to powstałby cybernetyczny przyjaciel :) Chociaż i tak nie zastąpiłby prawdziwego :(
komentarz 20 czerwca 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Clever bot to nic nadzwyczajnego, po prostu szereg wzorów pytań i odpowiedzi w AIML'u.
komentarz 20 czerwca 2015 przez Agentok Użytkownik (660 p.)
Szkoda że twoją dziewczynę jako stronę internetową każdy może dobrowolnie podglądać co ma pod 'ubraniem' i badać :-) Bez obrazy proszę.
komentarz 20 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Pan chyba zapomniał, że istnieje intranet ;)
+5 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Co tu dużo mówić. Mój sen już od dawna stał się Javą.
komentarz 19 czerwca 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Haha, przez to że słyszę i widzę to słowo sto razy na dzień po angielsku, minutę zajęłomi zrozumienie tego żartu :D
komentarz 19 czerwca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
No jeśli mówi się na co dzień "dżawa" to może być trudno, a jeśli mówi się "jawa" to łatwo :D
komentarz 20 czerwca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Nie wiem jak wy, ja mówię po prostu "jawa", bo lubię laugh

komentarz 20 czerwca 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
W moim środowisku bezpieczniej jest przekląć niż powiedzieć "jawa".
komentarz 20 czerwca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Ja nie znam żadnych koderów "jawy", a przynajmniej się tym nie zajmuję laugh

+4 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2015 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
Kiedyś mi się śniło, że mama wpadła do pokoju i zaczęła na mnie krzyczeć że moja strona nie wyświetla sie na IE i jak tak dalej pójdzie to będzie musiała zlecić Tacie odłączenie mi FireBuga.

Co za absurd...na IE nie działa?
+2 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2015 przez Newtonik Gaduła (3,660 p.)
Moim najlepszym snem były skaczące nad łóżkiem linijki kodu w C++ :).
+1 głos
odpowiedź 19 czerwca 2015 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
Mi się kiedyś śniło, że odpaliłem GUI po SSH xd
komentarz 20 czerwca 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)
A mi się nie śniło. Zainstalowałem X11 - serwer istnieje też na Windowsa, więc nie musiałem go porzucać.
komentarz 20 czerwca 2015 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
No tak, ale ja tam użyłem tylko openSSH i terminalowego klienta. :P A gui miałem w postaci ASCII-art. xd
komentarz 20 czerwca 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)

To ciekawy sen. cheeky

0 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2015 przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
I had a dream, W tym snie programowanie przestalo byc takim frustrujacych zajeciem, kazdy programista rozwiazywal kazdy problem w "mig", a nowi adepci przyswajali swoja wiedze bardzo szybko

W tym snie nie spiedzil 10*10 ^2 h w wkur&ianiu sie przy pisaniu kodu
komentarz 19 czerwca 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Chyba miało być " I have a dream" :P
komentarz 19 czerwca 2015 przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
I had a dream jest poprawne. I had a dream to czas przeszły prosty Past Simple, czyli "mialem sen". I have a dream również jest poprawne gramatycznie, ale kiepsko tu pasuje do kontekstu bo to czas teraźniejszy prosty Prezent Simple, czyli coś w stylu "mam sen".
0 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
A ja w wyobraźnie mam taką, że w śnie mam rzeczy które są medium. Mogę je wykorzystać w przyszłości, ostatnio przejełem kontrolę nad swoim snem no i robiłem co tworzyć chcialem ale bez kodu. Tak włąsnie powstanie moja pierwsza prawdziwa gra 3D ( taka wielofunkcyjna wielowymiarowa) na bazie moich snów, moje sny mają głębokie znaczenie z tego co zauważyłem gdyż kiedyś miałem problemy pewnego rodzaju. i śniły mi się dziwne rzeczy które po wzgłębieniu miały wielki punkt złącznościowy z tym co się dzieje aktualnie
komentarz 19 czerwca 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Sny prorocze są wtedy gdy odczuwamy dejavu najczęściej. Może nam się przyśnić coś co było i my uwierzymy że jeszcze tego nie było, raz mi się przyśniło że stoje w kolejce do sklemu każdy detal był idealny ^_^ uczucie wtedy było dziwne, ale podświadomie myslałem że to dejavu, ale to była informacja ze snu bo tylko tą pamiętałem
komentarz 19 czerwca 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Cóż @Comandeer, ja tylko stwierdzam. Mogę określić że istnieje coś takiego jak piorun. Ktoś uznać go za znak od Boga czy flash aparatu ufoludka, ma do tego prawo.  Niezależnie jednak jak postrzegany, piorun to piorun. Tak jak sen może być interpretowany na 1000 sposobów, ale chemia jest zawsze ta sama.
komentarz 19 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Nie mówię o zdolnościach profetycznych snów, lecz o tym, że są w stanie generować pewną projekcję potencjalnej rzeczywistości - a to się różni od normalnego snu, który rzeczywistość jedynie przetwarza.
komentarz 19 czerwca 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Jedna z teorii mówi że sen (każdy) odbywa sie w innym wymiarze gdzie obowiazuja troche inne prawa fizyki.
komentarz 20 czerwca 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
ja w moim snie latalem za pomoca kawalka deski z magicznego debu. co do tej fizyki to chyba sie zgodze :D
0 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2015 przez ArturS Początkujący (260 p.)
Najlepsze sny są o koBitach, a te z efektem dejavu to juz w ogóle hehe
0 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2015 przez Agentok Użytkownik (660 p.)
Jedyny sen jako miałem który był związany z informatyką to taki, że pracowałem w korporacji która wytwarzała jakieś oprogramowanie a ja byłem jej właścicielem. Przeprowadzałem jakąś prezentacje dla zarządu i potem się obudziłem niewiele pamiętając o czym była :-(
0 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2015 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
Mam czasami dziwne sny, ale nie przypominam sobie żadnego związanego z technologią.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,058 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2018 w Offtop przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
+22 głosów
5 odpowiedzi 1,044 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2016 w Offtop przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
+6 głosów
8 odpowiedzi 728 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2015 w Offtop przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,548 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...