• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Losowa playlista w media elements (Visual studio WPF)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
169 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2018 w C# przez ISwearSheWas16 Nowicjusz (120 p.)

Witam serdecznie,
Od razu napiszę że jestem zielony w c# i WPF, ostatnio natchnęła mnie myśl do stworzenia dla siebie video playera w wyskakującym okienku (przyciskam przycisk odtwarzacz automatycznie puszcza film), znalazłem taki kod udostępniony na stronie M$:
 

XAML:

 <Button Content="Button" HorizontalAlignment="Left" Height="110" 
                Margin="364,300,0,0" VerticalAlignment="Top" Width="112" Click="popupOpen"/>
        <Popup x:Name="StandardPopup">
            <StackPanel>
                <MediaElement x:Name="media" Width="600" Height="480" Source="Assets/1.mp4"></MediaElement>
                <Button Click="popupClose">Close</Button>
            </StackPanel>
        </Popup>

c#:

        private void popupOpen(object sender, RoutedEventArgs e)
        {
            if (!StandardPopup.IsOpen) { StandardPopup.IsOpen = true; }
            media.Play();
        }


        private void popupClose(object sender, RoutedEventArgs e)
        {
            if (StandardPopup.IsOpen) { StandardPopup.IsOpen = false; }
        }

Chciałem do tego dodać kod na losowe odtwarzanie filmu (Oraz może kod na automatyczne zamykanie odtwarzacza po zakończeniu odtwarzania filmu) lecz niestety pojawił się problem że nie mam pojęcia jak, albo w czym to zrobić.

Z tego co się orientuję media elements nie ma w sobie opcji stworzenia w sobie playlisty, i teraz moje pytanie, czego muszę użyć by móc stworzyć playliste, i najlepiej automatycznie zamykające się okienko. 

Jestem świadom tego że to forum nie służy do czegoś w stylu "ej, weźcie zróbcie to za mnie, dzięki" Dlatego proszę tylko o napisanie czego mógłbym użyć, reszty postaram się sam nauczyć (opinie mile widziane na temat tego jak taka prosta istota jak ja potrafi tylko "kopiuj wklej").

 

Z góry wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 stycznia 2018 przez piotrsz109 Stary wyjadacz (13,730 p.)
Losową playlistę zrobisz na podstawie listy dostępnych filmów. Wykożystaj Random i losowo - ile elementów i jakie.

Automatyczne zamykanie? Sprawdź czy istnieje event zakończenia odtwarzania.
komentarz 14 stycznia 2018 przez ISwearSheWas16 Nowicjusz (120 p.)
A jeśli mógłbym poprosić o "naprowadzenie" w jaki sposób taką playliste mógłbym stworzyć?
komentarz 15 stycznia 2018 przez piotrsz109 Stary wyjadacz (13,730 p.)
Niestety na automatyczne znajdowanie filmów pomysłu nie mam. Najprawdopodobniej należałoby wykorzystać grafy oraz algorytmy związane ze strukturami drzewiastymi.

Jednakże jeśli miałbyś wybieranie folderu z filmami to wtedy pobierałbyś pliki z rozszeżeniami z tym związanymi:

https://www.youtube.com/watch?v=hgczCw8fUIQ&index=71&list=PL3E1qYRBOLI0tlEGTCXIFBDVQ2cJkXD8h i całą playlistę, bo znajdziesz tam parę dodatkowych przydatnych rzeczy.

Później poczytaj o klasie Random:

https://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/system.random(v=vs.110).aspx

Dalej to sam sobie poradzisz.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 250 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 188 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2020 w C# przez HansLarry Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 620 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2018 w C# przez Zbigniew Andrysiak Bywalec (2,470 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...