• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakiego Linuxa wybrać !?

Object Storage Arubacloud
–2 głosów
666 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Marcin Woźniak Bywalec (2,120 p.)
Hej, bardzo lubie Linuxy ale nie wiem jaką wybrać dystybucje ^^ Może byście mi jakaś polecili ? Bo nie umiem się zdecydować testowałem Ubuntu 16.04 LTS ^^ Dziękuje za wsparcie !!

Laptop ASUS K55DR

Procesor: AMD A8-4500M

RAM: 8GB

GPU: AMD 7400M + 7640

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 stycznia 2018 przez bartek5_6 Użytkownik (680 p.)
Pierwsze pytanie, co chcesz robić na tym systemie. Do samego przeglądania stron i słuchania muzyki to polecam Ubuntu z nakładką Cinnamon.

Jeśli chcesz się nadal uczyć Linuxa, a coś już na ten temat wiesz, to polecam czysty Debian.

No a w przypadku testów penetracyjnych to Kali.
komentarz 14 stycznia 2018 przez Marcin Woźniak Bywalec (2,120 p.)
Tak szczerze to wszystko xD lubie bawić się skryptami ale nie umiem się zdecydować instaluje praktycznie co tydzien nową dystrubucje czy Ubuntu czy Minta itp
komentarz 14 stycznia 2018 przez bartek5_6 Użytkownik (680 p.)
W takim przypadku, to polecam przetestować najbardziej znane dystrybucje na VM i podjąć decyzje, która najbardziej mi odpowiada, Każdy ma swoją ulubioną wersję.
komentarz 14 stycznia 2018 przez Marcin Woźniak Bywalec (2,120 p.)
Ja lubie trochę wszytskie po trochu xD itp hahah xDD ale potrzebuje takie oo na tym kompie albo ja polecam TO i TO xDD
komentarz 14 stycznia 2018 przez bartek5_6 Użytkownik (680 p.)
Jeśli używałeś Ubuntu, to zainstaluj go jeszcze raz wraz z kilkoma wersjami GUI (lub doinstaluj). Ja sam tak robiłem, jak nie wiedziałem która wersja mi najbardziej odpowiada.
komentarz 14 stycznia 2018 przez Marcin Woźniak Bywalec (2,120 p.)
Testowałem MATE, Unity, Gnome itp xDDD
komentarz 14 stycznia 2018 przez bartek5_6 Użytkownik (680 p.)
No to sorry, twój problem, że nie potrafisz się namyślić, który jest dla Ciebie przyjemniejszy.

Ja zostałem na systemie Debian z MATE.

Na starszych komputerach stacjonarnych mam LUbuntu z Cinnamon, lecz to z powodu wydajności komputerów.
komentarz 14 stycznia 2018 przez Marcin Woźniak Bywalec (2,120 p.)
Ja teraz wypalam Xubuntu xDDD <3 We will see <3
komentarz 17 stycznia 2018 przez niezalogowany

@bartek5_6, tylko że Kali tak średnio się nadaje do normalnego użytkowania. Jak już to tylko w wersji live na USB (+ persistent storage)

+1 głos
odpowiedź 17 stycznia 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Jak jesteś początkującym w świecie pingwina to ja polecam Minta. Raczej odradzał bym teraz Ubuntu - będą przechodzić na środowisko Gnome, więc bez senstu się przyzwyczajać. Wersję nie LTS odradzam chociażby z racji ostatniej wpatki z biosem.
Jak już masz jakieś doświadczenie to wybierz cokolwiek. Naprawdę to nie ma większej różnicy. Z czasem sam wyrobisz sobie zdanie.
komentarz 18 stycznia 2018 przez Marcin Woźniak Bywalec (2,120 p.)
Pobawiłem się z Archem i jest świetnie <3 dziękuje każdemu za wypowiedz

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 166 wizyt
0 głosów
7 odpowiedzi 1,158 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 274 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2019 w Systemy operacyjne, programy przez antypop Mądrala (5,730 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,637 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...