• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer dla rodziców do 1500 zł

Object Storage Arubacloud
0 głosów
530 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Nolandosky Bywalec (2,110 p.)

Witam, 

Potrzebuję zmodernizować komputer stacjonarny rodziców, jednak będzie to wymagało większości części. Posiadam dysk twardy, napęd optyczny oraz obudowę także tych elementów nie wliczamy w cenę. Mam także zasilacz, o ile się oczywiście nadaje, niestety nie znam się na sprzęcie więc nie jestem w stanie tego ocenić. 

 

 

Tak więc potrzebuje nowej płyty głównej, procesora, karty graficznej no i RAMu, komputer ma służyć do oglądania filmów oraz internetu. Nie będzie na nim grane w gry. Prosiłbym o jakieś konkretne zestawienie, gdyż na sprzęcie się nie znam. Z góry serdecznie Dziękuję!

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 stycznia 2018 przez niezalogowany
wybrane 15 stycznia 2018 przez Nolandosky
 
Najlepsza

Moja propozycja: http://www.morele.net/inventory/info/90d8e597/

i3-8100 umożliwi pracę w rozdzielczości 4K, może nie będziesz z tego korzystać, ale gdyby rodzice kupili sobie nowy telewizor, to może się okazać przydatne. Palnąłem głupotę, patrz niżej.

Ma zintegrowane GPU, które do przeglądania internetu, czy oglądania filmów będzie wystarczające, więc nie trzeba kupować karty graficznej.

ASrock B250M-HDV - da małe pole do ewentualnej rozbudowy zestawu, w przyszłości można dołożyć kolejną kostkę RAM oraz kartę graficzną. Posiada złącze M.2 ze wsparciem NVMe, złącza D-Sub, DVI oraz HDMI, więc podłączysz praktycznie dowolny monitor bez żadnych przejściówek.

AData SX8000 - 128 GB dysk SSD M.2 z NVMe na kościach MLC - przyda się na system oraz programy. Znacznie przyspieszy pracę komputera (start, ładowanie aplikacji, itd.). HDD podepniesz jako magazyn, chyba, że nie potrzeba ci więcej, niż 128 GB pamięci.

Zasilacz Chieftec 500W - na pewno lepszy od tego noname, który posiadasz. 500W to lekki przerost formy nad treścią, ale raz, że będziesz spać spokojnie, dwa - jak dołożysz GPU na PCIe, to nie będziesz musiał inwestować w nowy zasilacz, bo tutaj jest już wystarczający zapas mocy na kartę pokroju GTX 1050 Ti.

RAM - tutaj nie ma co dużo pisać, po prostu weź dowolną kość DDR4. ;D Wrzuciłem 1x 8 GB 2400 MHz ze względu na to, aby w przyszłości można było bez problemu dołożyć kolejne 8 GB.

Przy zakupie kości 2x 4 GB teoretycznie zyskasz nieco na wydajności (ze względu na to, że kości będą pracować w dual channel), ale jest to minimalny przyrost wydajności, którego nie zauważysz przy przeglądaniu internetu.

 

W zestawie, który złożyłem jest boxowe chłodzenie Intela, ale jeśli zależy ci na większej kulturze pracy, to możesz wziąć słabszy zasilacz i za zaoszczędzoną kwotę kupić lepszy cooler.

komentarz 14 stycznia 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Ten Asrock nie obsłuży Kawy. Jeżeli ma zamiar jechać na integrze, to lepiej dual channel.
komentarz 14 stycznia 2018 przez niezalogowany

Right, rozpędziłem się z tą 8th gen i napisałem głupotę. Dzięki za zwrócenie uwagi, poprawiłem koszyk i wrzuciłem tam i3-7100.

Jeżeli ma zamiar jechać na integrze, to lepiej dual channel.

Nie zauważy różnicy. Chyba, że w grach, ale nigdzie nie wspomniano o tym, że komputer będzie do tego służył.

komentarz 15 stycznia 2018 przez Nolandosky Bywalec (2,110 p.)
Wielkie dzięki, za pomoc. Pozdrawiam :D
+1 głos
odpowiedź 14 stycznia 2018 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Na purepc co miesiąc prezentują przykładowe zestawy komputerowe.
https://www.purepc.pl/artykuly/zestawy_komputerowe

BTW. Za miesiąc AMD wypuszcza na rynek nowe procesory ze zintegrowaną grafiką, więc znowu może zamieszać na rynku.
+1 głos
odpowiedź 14 stycznia 2018 przez noel1402 Użytkownik (630 p.)
Zasilacz ma 400W więc raczej na pewno Ci wystarczy. Co do reszty podzespołów to musisz podać jaki efekt chcesz uzyskać. Np. Ile pamięci RAM? Jak wydajny procek? Do czego komputer będzie służył? Podaj też wielkość obudowy, lub najlepiej jej typ (np. Big tower odsyłam do google) i typ, złącze do płyty głównej i rozmiar dysku (przekątna w calach).

Jeśli nie będzie służył do gier to odradzam zakup oddzielnej karty graficznej, lecz procesor ze zintegrowaną grafiką.
komentarz 14 stycznia 2018 przez Nolandosky Bywalec (2,110 p.)
Obudowa to midi Tower, płyta główna ATX. Komputer ma być wydajny, żeby filmy się nie zacinały itp. System to będzie Windows 7 lub 8. Monitor ma rozdzielczości 1920x1080. Myślałem o ok 6gb ram żeby nie było za mało.
komentarz 14 stycznia 2018 przez noel1402 Użytkownik (630 p.)
A granica cenowa?
1
komentarz 14 stycznia 2018 przez niezalogowany

A granica cenowa? 

Głupie pytanie patrz w opis pytania

1
komentarz 14 stycznia 2018 przez rot18ru Bywalec (2,100 p.)
Nigdy nie patrz na całkowitą moc zasilacza bo ona nic nie znaczy. Wszystkie ważne komponenty biorą prąd z linii 12V, a tam masz zaledwie 15A czyli 180W. Na tym zasilaczu zastosowano stary chwyt marketingowy aby władować bezużyteczną moc na 5V aby podbić całkowitą moc zasilacza. Jak widać ludzie nadal się na to nabierają.
komentarz 14 stycznia 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Dokładnie. Tym bardziej, że to jakiś szmelc chiński ze sprawnością max 70%, to nawet 180W nie będzie.

Zasilacz do wymiany.
+1 głos
odpowiedź 15 stycznia 2018 przez Andrus Obywatel (1,920 p.)

W zestawie od Nałogowca zmień SSD na Adata SU800 - zwykły SSD - w takiej cenie nie ma co kombinować

komentarz 15 stycznia 2018 przez niezalogowany
To nie jest kombinowanie, SSD na M.2 z NVMe będzie szybszy. Pojemność ma tutaj drugorzędne znaczenie, bo to dysk przede wszystkim na system.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 200 wizyt
–3 głosów
4 odpowiedzi 239 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2018 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
0 głosów
4 odpowiedzi 360 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...