• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Dodatkowy RAM - kurs programowania

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
305 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Olek Malinowski Nowicjusz (140 p.)
zamknięte 11 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk

Witajcie, 

Mam dosyć duży problem. Od kilku lat działam na laptopie Lenovo Y580 (poniżej wrzucam speckę). Trzy tygodnie temu przechodził gruntowne czyszczenie, gdyż przygotowuję się do weekendowego kursu programowania. Wszystko szło w porządku do czasu tematu JSa i podwójnych pętli. Po wpisaniu kodu komputer walczył, ale niestety występował błąd przeglądarki z powodu zbyt długiego przetwarzania tej operacji. Podobnie oczywiście było w kilku innych przypadkach podwójnych pętli. Jestem odrobinę przerażony, gdyż to dopiero początek złożonych działań i przeliczeń, a mój komputer już "wymięka". Nie stać mnie w tym momencie na całkiem nowy sprzęt, a dodatkowo za tydzień rozpoczynam kurs, dlatego moje pytanie brzmi - czy w tym przypadku pomoże zakup dodatkowego RAMu? Jeśli tak, to czy powinienem dokupić kostkę 4 czy 8 GB? 

Z góry dziękuję za pomoc!

  • Procesor: Intel Core i5-3210M (2 rdzenie, od 2.50 GHz do 3.10 GHz, 3 MB cache)
  • Pamięć: 4 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
  • Dysk: 1000 GB SATA 5400 obr.
  • Grafika: + Intel HD Graphics 4000, NVIDIA GeForce GTX 660M
komentarz zamknięcia: "Faktycznie, błąd leżał jednak w kodzie..."
3
komentarz 11 stycznia 2018 przez Emil Kob Bywalec (2,640 p.)
ja widzę, że kod jest błędny...
komentarz 11 stycznia 2018 przez Olek Malinowski Nowicjusz (140 p.)
Dzięki, ale nie o to pytam
komentarz 11 stycznia 2018 przez Emil Kob Bywalec (2,640 p.)
proszę ;>
komentarz 11 stycznia 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Rozśmieszyłeś mnie tym pytaniem, masz ode mnie plusa yes

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 11 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Napisałeś nieskończoną pętlę (do tego błędnie, bo za zamknięciem nawiasu pętli nie powinno być średnika), więc nie rozumiem zdziwienia, że coś zamula, zawiesza.
1
komentarz 11 stycznia 2018 przez Olek Malinowski Nowicjusz (140 p.)
Dzięki, faktycznie to jednak wina moje kodu, a nie sprzętu. Dzięki za pomoc!
+2 głosów
odpowiedź 11 stycznia 2018 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Twój komputer "wymięka", ponieważ ta pętla nie ma prawa się skończyć.
Gdybyś spojrzał w logi to byś zobaczył, że zmienna j się nie zmienia, natomiast i rośnie do nieskończoności.
Spójrz na pętlę wewnętrzną (po zmiennej j) i poszukaj w niej błędu.
komentarz 11 stycznia 2018 przez Olek Malinowski Nowicjusz (140 p.)
Faktycznie, błąd leżał jednak w kodzie... Dzięki!

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 228 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Legion616 Początkujący (280 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 127 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2017 w Grafika i multimedia przez lukkaz Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 566 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,617 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...