• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

RAM I PROCEK I KARTA

Object Storage Arubacloud
–1 głos
313 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez zurllan Nowicjusz (140 p.)

Siema mam kilka problemów z moim laptopem.

1. Chciałbym zamienić moją kartę zintegrowaną na dedykowaną. Moje 4 rdzenie w procesorze są połączone z moją słabszą kartą graficzną zintegrowaną (  AMD Radeon R4 Graphics ) i chciałbym na lepszą czyli dedykowaną ( AMD Radeon R5 M230 ) da się wo ogóle tak zrobić? Na chwile obecną wygląda to tak:

AMD A6-6310 APU witch AMD Radeon R4 Graphics x4      Tak mam

AMD A6-6310 APU witch AMD Radeon R5 M230 x4             Chciałbym mieć tak. Da się w ogóle tak zrobić czy nie? Daje jeszcze 1 zdj: http://scr.hu/0e1hp/uf7n3

 

2. Mam 4 GB RAMU pamięci, a mój laptop używa tylko 2,20 GB. Próbowałem już wielu sposobów i nic. Czy zostaje mi tylko wejście do biosu? Daje jeszcze 1 zdj: http://scr.hu/0e1hp/dl9nv
 

Dobra to wszystkie problemu jakie mam związane już piszę od dawna takie posty ale nic. Proszę o pomoc, dzięki za wszystkie odpowiedzi. Daje jeszcze specyfikacje:

- procesor: AMD A6-6310 APU witch AMD Radeon R4 Graphics 1.80 GHz - 4 rdzenie 

- 2 Karty graficzne: 1. AMD Radeon R5 M230 2. AMD Radeon(TM) R4 Graphics

- 4 GB ramu

- system 64 bitowy 

- windows 7 home premium

 

 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2018 przez Fegol Początkujący (300 p.)
edycja 24 stycznia 2018 przez Fegol
Co do ram'u. Te 1.8 GB zabiera zintegrowana karta graficzna.

Zintegrowane karty graficzne nie posiadają własnej pamięci a jedynie dzielą ją z tą procesorem. Jeżeli chcesz aby komputer używał więcej RAM niż to 2.2 GB to musisz go po prostu dołożyć. O ile jest taka możliwość.

Co do kart graficznych

zintegrowana karta graficzna jest ZINTEGROWANA z procesorem. Dedykowana powinna mieć własną pamięć ram i powinna załączać się w momencie dużego obciążenia. Możesz sprawdzić to za pomocą GPU-Z i odpalić jakś grę. zobacz kiedy pracuje jaka karta graficzna.
komentarz 24 stycznia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Zamień 4GB pamięci RAM na 8GB. U mnie to się skończyło tym, że komputer mi całkowicie inaczej zaczął chodzić. Zupełnie inny komfort pracy. Co najważniejsze, przestałem słyszeć dysk twardy (chodzi o swap). Zwł. gdy połowę pamięci RAM zabiera ci zintegrowana karta graficzna.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 372 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 2,005 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...