• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

mini sklep internetowy-bez oparcia na gotowcach

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
318 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia 2018 w Nasze projekty przez Damian Prymus Początkujący (380 p.)
Witajcie, potrzebuje porady bo nie wiem czy dobrze myślę a więc.

Chce zrobić  taki mini sklep. (Jak na razie nie mam wiedzy aby móc zrobić coś więszego).Ja to widzę w następujący sposób. sklep by był w portfolio i  był by do niego podpięty formularz napisany w php i by się tam wpisywało  co trzeba i tak dalej i było by to wysyłane na maila. Zdaje sobie sprawę ze to jest lekko uciążliwe  i baza danych by się przydała itd. Ale myślę aby to podpiąć pod bazę danych ale chcę  pierw mieć jakąś baze na której bym już pracował..

jest sens tak robić? czy lepiej sobie odpuścić? i jak to wygląda w praktyce?...  i ile mogę wziąć za to?

Dzięki :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 stycznia 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Rób od razu na bazie danych, bardzo Ci to ułatwi późniejsze "potyczki" z tym sklepem. Najlepiej skorzystaj z jakiegoś wzorca architektonicznego (np. MVC, polecam). Wiele osób myśli, że korzystanie z baz danych czy trzymanie się zasad MVC jest jakieś bardzo trudne. Otóż nie, nie jest. Jeśli ogarniasz obiektówkę nawet na średnim, czy niskim poziomie, powinieneś sobie z tym poradzić.
komentarz 10 stycznia 2018 przez Damian Prymus Początkujący (380 p.)
Okey.To ja bym robił to bym robił na post gresie.Nigdy nie słyszałem o wzorcach i jest to dla nowe ale myślę ze ogarnę... Mnie przeraża baza danych ze dam jakieś polecenie i wszystko się sypnie.Utworzenie samej bazy danych  nie jest trudne tylko samo poruszanie się w niej sprawia mi trochę problemów..To będe musiał jednak ruszyć obiektówkę :)..
komentarz 10 stycznia 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Myślę, że bez obiektówki w dzisiejszym programowaniu ani rusz (nie licząc jakiegoś niskopoziomowego programowania lub JavaScriptu). Obiektowość w sumie ma bardzo wiele zalet w stosunku do wad. Poza tym nic w bazie danych nie posypiesz, jeśli nie będziesz dropami rzucał jak szalony. Bardzo ciężko jest zepsuć coś w bazie danych, na prawdę. Mi się "ta sztuka" udała tylko raz, ale to nieważne, dane były losowe, mogłem w każdym momencie wygenerować nowe :)
komentarz 10 stycznia 2018 przez Damian Prymus Początkujący (380 p.)
Własnie myślałem o c aby si w tym języku roziwjać bo to samo można zrobić  co w obiektowym fakt trudniej pewnie jest ale można.Jak trzeba to trzeba.Inaczej nie ruszę... oo to fajnie. Ale chyba trzeba zrobić kopię nie? bazyy... Wiesz ja mam tak ze czego się nie da  zepsuć to ja to zrobię :D.. o to tyle dobrze :D

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 383 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2019 w PHP przez mav Nowicjusz (130 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 527 wizyt
–1 głos
2 odpowiedzi 224 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2018 w Offtop przez niezalogowany

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...